800 TL PSU dahil kasa önerisi

onur422

Decapat
Daha fazla  
İşlemci=AMD Ryzen 5 3500X.
Ekran kartı=1660 Super.
Bütçe 800TL. Vatan'dan olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan'dan dediğini görmedim. Vatan'da benim kasa gibi kasalar var bu fiyatlarda. Ben kasamdan memnunum hava akışı gayet iyi ancak PSU kötü.

Kasa ve PSU bence en önemli bileşenlerden. Çoğu sistem toplarken daha fazla performans için ağırlıklı olarak bütçeyi ekran kartı ve işlemciye ayırıyor ve PSU ile kasayı dandik ürünlerden seçiyor. Özellikle PSU çok önemli bana göre ve Cooler Master, FSP, Thermaltake, Cougar gibi markaları seçmeni tavsiye ederim. Cooler Master ve Thermaltake'in 550-600 +80 güç kaynakları var fakat fiyatları ortalama 500-600 arası. 300 liralık kasalar da var ama kasa ve PSU için bütçeni 1000 TL yapabilirsen MSI Mag forge ve PSU için Cooler Master ya da Thermaltake tavsiye ederim. Ya da Cooler Master'ın micro ATX anakartları ihtiva eden MB311L model kasasını da tercih edebilirsin içinde 600 Wattlık güç kaynağı da var ve fiyatı bin lira.

Arkadaşlar teşekkür ederim önerileriniz için
Kasa ve PSU bence en önemli bileşenlerden. Çoğu sistem toplarken daha fazla performans için ağırlıklı olarak bütçeyi ekran kartı ve işlemciye ayırıyor ve PSU ile kasayı dandik ürünlerden seçiyor. Özellikle PSU çok önemli bana göre ve Cooler Master, FSP, Thermaltake, Cougar gibi markaları seçmeni tavsiye ederim. Cooler Master ve Thermaltake'in 550-600 +80 güç kaynakları var fakat fiyatları ortalama 500-600 arası. 300 liralık kasalar da var ama kasa ve PSU için bütçeni 1000 TL yapabilirsen MSI Mag Forge ve PSU için Cooler Master ya da Thermaltake tavsiye ederim. Ya da Cooler Master'ın Micro ATX anakartları ihtiva eden MB311L model kasasını da tercih edebilirsin içinde 600 Watt'lık güç kaynağı da var ve fiyatı bin lira.

O kasanın hava akışı nasıl pek bilmiyorumda
CORSAIR CARBİDE SERİSİ SPEC-05 650W 80PLUS MidT ATX SİYAH OYUNCU KASASI bu kasa nasıldır acaba almamızı tavsiye ediyor musunuz?

Cooler Master Masterbox MB511 MESH ÖN PANEL 600W 3x120mm LED FANLI MidT ATX KASA​

Bir de bunu önerir misiniz​

Arkadaşlar son kararım

Xigmatek Beast 4 X RGB FANLI X-Power 650W 80Plus USB 3.0 MidT ATX KASA bu kasayı almak yönünde oldu sizde yorum yaparsınız bu kasa hakkında çok mutlu olurum​

Son düzenleme:

Geri
Yukarı