800 TL Sıvı Soğutma Önerisi

Paksilasyon

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde AMD Ryzen 3800X işlemcili ve RTX 2070 Super ekran kartlı bir sistem topladım. Satın olmuş olduğum kasa Silencio S600 olduğu için soğutma problemi olacak gibi gözüküyor. Bu sebeple kasa içini buzzz gibi yapacak bir soğutucu aramaktayım. Sıvı soğutuculara yöneldim bu sebeple.

Ancak sıvı soğutucular belirli periyotlarla bakım gerektiriyor mu bilemiyorum. İnternette bazı soğutucular için "Close-loop" demişler ve bakım gerektirmediğini söylemişler.

Bu bağlamda,

• Max 800 lira bütçe ile
  • Bakımı olmayan, "close-loop"
  • Öncelik sıcaklık odaklı olacak şekilde, sessiz
Bir soğutucu aramaktayım. Bu konuda yeşillendirebilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Düzenleme: Kasanın ekstra boş slotlarına da düz hava soğutucu önerebilirseniz süper olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
240mm soğutucuların içinde en iyisi. 360mm'ye yakın bir performansı var. 4 cm kalın radyatörü ve VRM soğutması var.

@mkorkutmaz @dogant

Şu kapalı devre olayı hakkında bilginiz var mıdır? Bunların bakımları mesela oluyor mu, oluyorsa nasıl oluyor zahmetli midir?

Bakım olayı yok, sıvı değişimi falan gibi. Sadece 6 ayda bir radyatör ve fanların tozunu temizlemek yeterli.

Geri
Yukarı