8000-13000 arası laptop önerisi

279023

Decapat
Merhaba 11 senelik laptobumdan kurtulup oyun dünyasına atılmak için yeni bir PC alacağım(ihtiyacımı karşılaması için laptop olmalı)
3 ürün arasında kaldım:
1. Tulpar T7 V20.1 17.3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook fiyat: 8000.2. Tulpar T7 V19.3 17.3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook fiyat: 9000.3. Tulpar T7 V19.5 17.3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook fiyat: 12300.1. İle 2. Arasında tek fark 144 Hz olması, bunun için fazladan 1000 TL değer sanırım,
Ama 2. İle 3. Arasındaki tek fark biri 1660 Ti diğeri RTX 2070 bunun için fazladan 3300 TL değer mi?
Maddi durumum yeterli fakat değmeyen bir şeye para vermek istemiyorum.
PC'den beklentim uzun ömürlü olması, önümüzdeki 5 sene bana oyun konusunda problem çıkartmamasını istiyorum mesela 5 sene sonra da Ultra ayarlarda olmasa bile High veya medium da oyunları hala çalıştırabilsin çünkü ekran kartı yükseltme olayı bayağı sıkıtılı-masraflı bildiğim kadarıyla.
Halihazırda da Metro Exodus, assasins Creed Odyssey, Battlefield 5 falan bunları da oynamak istiyorum kısacası kasma yapacağı oyun olmasın ne tavsiye edersiniz?
Bir de bu PC'lerde misal RTX 2070 diyor fakat bu sanırım RTX 2070 Mobile oluyordu. Bir ara laptoplarla masaüstü arasındaki ekran kartı farkı kalktı gibi bir şey duymuştum veya aradaki fark eskisi kadar çok değil tarzında bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Max-Q olmamasına dikkat edin ekran kartının normale göre daha düşük bir performans sergiliyor. Monster sitesinde Max-Q olan laptopların üzerinde yazıyor.

Neden laptop alıyorsunuz? Normalde sormam ama evde kullanmak için veya sadece başka odaya götürmek için laptop almak saçma.

Bütçeyi fazla zorlamak istemiyorsanız Msi GL65 9SE-014XTR modeline bakabilirsiniz.

Max-Q olmamasına dikkat edin ekran kartının normale göre daha düşük bir performans sergiliyor. Monster sitesinde Max-Q olan laptopların üzerinde yazıyor.

Neden laptop alıyorsunuz? Normalde sormam ama evde kullanmak için veya sadece başka odaya götürmek için laptop almak saçma.

Bütçeyi fazla zorlamak istemiyorsanız Msi GL65 9SE-014XTR modeline bakabilirsiniz.

işim nedeniyle yılın belli zamanları farklı yerlerde oluyorum laptop almamın nedeni bu, bahsettiğiniz laptop 15.6 inç istediğim kriterde değil malesef. Gösterdiklerimden hangisini tavsiye edersiniz?

GE75 modelini öneririm. Paneli 144Hz ve tasarım olarak çok iyi.

hocam bunun ekran kartı rtx 2060 ve 13 bin, tulpar 19.5in ekran kartı rtx 2070 ve 12 bin, ram 32gb gereksiz olur diye düşünüyorum rtx2060 için

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı