8000-9500 TL 12000 BTU Klima Önerisi

GRBreakpoint

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. Ülkemizin en sıcak ili olan Şanlıurfa'da görev yapıyorum ve malumunuz yazları çok sıcak. 18-20 metrekare ölçüsünde bir salonumuz var ve 8000-9500 TL arasında 12000 BTU'luk klima alacağım. Özellikle sessizlik ve soğutma performansı iyi olan bir klima önerirseniz sevinirim. Bugün çarşıyı gezdiğimde bulduğumda klima modellerini aklımda kaldığı kadarıyla söyleyeyim.

Baymak Elegant Plus - R32 Gazlı ve A++ - 8300-8500 TL

Samsung vardı ama modelini hatırlayamadım fiyatı 8750 TL

LG vardı modelini hatırlamıyorum - 8500 TL

Demirdöküm vardı modelini bilmiyorum - 8000 TL

Daikin vardı FXFT35D - 9250 TL

Hocam Vestel dışında her klimayı alabilirsiniz :D bende var soğutmasından pek memnun değilim. Bütçe yetiyorsa baymak, Mitsubishi, daikin falan bakın.

Baymak Elegant Prime 12 A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima Fiyatları ve Özellikleri bunu kullanıyorum bazen kapıları açıp diğer odayı da serinletebiliyorum.

Tam olarak sormak istediğim bir konu vardı sanırım size sorabilirim. Elegant Plus ile Prime arasındaki tek farkın Prime'ın elektrik beslemesinin içten olduğunu yazmışlar. Bunun bir dezavantajı ya da avantajı var mıdır? Baymak servisi nasıl? Hiç işiniz düştü mü memnun musunuz? Bir de dış ünitedeki sesi içeriye veriyor mu hocam?
Hocam Vestel dışında her klimayı alabilirsiniz :D bende var soğutmasından pek memnun değilim. Bütçe yetiyorsa baymak, Mitsubishi, daikin falan bakın.

Ya Baymak ya da Daikin olacak gibi ama Baymak Elegant Plus' a 7700 TL fiyat aldım bugün sıfır tabii montaj da dahil. Mitsubishi ve Daikin biraz tuzlu ama Daikin'e de 9250 fiyat aldım. Daikin Sensira 12000 BTU

Tam olarak sormak istediğim bir konu vardı sanırım size sorabilirim. Elegant Plus ile Prime arasındaki tek farkın Prime'ın elektrik beslemesinin içten olduğunu yazmışlar. Bunun bir dezavantajı ya da avantajı var mıdır? Baymak servisi nasıl? Hiç işiniz düştü mü memnun musunuz? Bir de dış ünitedeki sesi içeriye veriyor mu hocam?

Ya baymak ya da daikin olacak gibi ama baymak elegant Plus'a 7700 TL fiyat aldım bugün sıfır tabii montaj da dahil.

Baymak alınır hocam tereddüt etmeyin güzel fiyat. Bdr group üyesi firma zaten, servisleri güzel.

Bana Plus ısıtmada Prime soğutmada iyi dediler :D Diğerini görmedim hiç. Bizdeki fiş olarak montelendi biraz görüntü kirliliği var ama oraya hiç bakmıyorum siz söyleyince aklıma geldi bu da. Servisi iyiydi Kilis'te bir iki kere yerini değiştirdim ücret aldılar o kadar.

Bana Plus ısıtmada Prime soğutmada iyi dediler :D Diğerini görmedim hiç. Bizdeki fiş olarak montelendi biraz görüntü kirliliği var ama oraya hiç bakmıyorum siz söyleyince aklıma geldi bu da. Servisi iyiydi Kilis'te bir iki kere yerini değiştirdim ücret aldılar o kadar.

Zaten Prime daha yeni bir modelmiş hocam yıl olarak. Bir de ev doğalgazlı olduğu için ısıtma için zaten kullanmayacağım :)

Herkese iyi akşamlar. Ülkemizin en sıcak ili olan Şanlıurfa'da görev yapıyorum ve malumunuz yazları çok sıcak. 18-20 metrekare ölçüsünde bir salonumuz var ve 8000-9500 TL arasında 12000 BTU'luk klima alacağım. Özellikle sessizlik ve soğutma performansı iyi olan bir klima önerirseniz sevinirim. Bugün çarşıyı gezdiğimde bulduğumda klima modellerini aklımda kaldığı kadarıyla söyleyeyim.

Baymak elegant Plus - R32 gazlı ve a++ - 8300-8500 TL.

Samsung vardı ama modelini hatırlayamadım fiyatı 8750 TL.

LG vardı modelini hatırlamıyorum - 8500 TL.

Demirdöküm vardı modelini bilmiyorum - 8000 TL.

Daikin vardı fxft35D - 9250 TL.

Baymak Elegant Prime 12 A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima Fiyatları ve Özellikleri bunu kullanıyorum bazen kapıları açıp diğer odayı da serinletebiliyorum.

Selam hocam ben de almayı düşünüyorum da siz hangisini almaya karar verdiniz acaba? Önemli olan soğutma :D Adana da oturduğum için yazları pek iyi geçmiyor.
İyi soğutan, uzun yıllar yetecek ve fazla yakmayan hangisini almamı önerirsiniz?
BİM'e fujiplus 12BTU ürün gelecekmiş ailem onu almayı düşünüyor da benim pek hoşuma gitmedi açıkçası. Almışken sağlam güzel bir şey almak istiyorum.

Selam hocam ben de almayı düşünüyorum da siz hangisini almaya karar verdiniz acaba? Önemli olan soğutma :D Adana da oturduğum için yazları pek iyi geçmiyor.
İyi soğutan, uzun yıllar yetecek ve fazla yakmayan hangisini almamı önerirsiniz?
BİM'e fujiplus 12BTU ürün gelecekmiş ailem onu almayı düşünüyor da benim pek hoşuma gitmedi açıkçası. Almışken sağlam güzel bir şey almak istiyorum.

Prime alacağım hocam. Prime Plus’a göre daha yeni bir model ve ayrıca daha iyi soğutuyormuş. Ben zaten ısıtma için kullanmayacağım. Dün birisinin evinde de görmüş bir arkadaşım ve çok memnunlarmış. Fişli olması da sıkıntı çıkartmamış. Bu arada ısıtması da çok kötü değil. Sadece plus olan daha iyi ısıtıyormuş, öyle söylüyorlar.
Edit: Klima montajı yapıldı. Fiş ile bağlatmadım görüntü kirliliğinden dolayı. İç ünite ve dış ünite çok sessiz. Soğutmasını henüz test etmedim ama kısa sürede güzel geldi bana. Uzun dönem kullanımımı da kullanıcı incelemesi olarak paylaşacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı