8000 TL 2K 144/165 Hz monitör tavsiyesi

Bütçe
8000 TL

beko588

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Güncel olarak ViewSonic VX2458-C mhd 144hz bir monitör kullanıyorum. Geçtiğimiz günlerde 2. ekran alma gereği duydum ve güncel olarak kullandığım monitörü 2. ekran olarak atayıp bir sonraki ekran kartı güncellememde darboğaz yaşamamak için 2K bir monitör alma kararı verdim.

Bütçem 8000TL (Duruma Göre Arttırabilirim)

Bu konuda açılmış diğer başlıklara bakarak ve kendi araştırmam sonucu bir yere varamadım açıkçası. ASUS TUF VG27AQZ modeline baktığımda çok kronik problemli ve görüntü kalitesinden şikayetçi insanlar gördüm, hemen hemen bütün monitörlerin kullanıcı deneyimlerinde negatif yorumlar ile karşılaştım ve şu noktada almaktan bile vazgeçmeye kadar geldim monitörlerden hiç anlamıyorum.

Dell S2721DGFA(Stok yok)​

MSI 27 OPTIX MAG274QRF​

VIEWSONIC VX2705​

Dell, maalesef stok problemli bir sitede 9300TL ye buldum o paraya değeceğini düşünmüyorum, MSI ise 12000TL gibi bir fiyatta bütçemin üstünde ve açıkçası bu paraya 2k monitör almak istemiyorum. Viewsonic standını beğenmedim ve ekran ayarı çok kısıtlı pivot değil vs bu yüzden en son bir monitör bulamadığımda bunu tercih edeceğim. Eğer stok beklemeye kalkarsam ne kadar süreceği belli olmadığı için ve değişen ekonomiden dolayı zarar edeceğimi düşünüyorum.

@Saint Lucia Bu konuda çok fazla açılan başlıkta yardımcı olmuşsun hepsini okudum tecrübelerini benim ile paylaşırsan sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
G-Sync teknolojisi olmaması haricinde kötü gözükmüyor, tek problem bu monitör hakkında kullanıcı deneyiminin az olması fikir oluşturmamı engelliyor ghosting ve renk kalitesi feedbackleri gibi.

HP kötü bir firma değil. Özellikle yazılım ve grafik tasarımla uğraşanlar ya da iş için kullanan çok kullanıcısı var. Gaming sektöründe çok tutunmadılar. Bu yüzden seçimde pek potaya sokmuyoruz.
Baktığın monitörlere gelirsek. Parasının hakkını veren monitörler. 2 hafta önce gelseydin Dell alma fırsatın olacaktı. Şimdi alınmaz. Satıcı güven vermiyor ve pahalı.
MSI ise güzel monitör (ölü piksel riski var). Sunduğu değerler ve renk olarak göze hoş geliyor. Fakat o bütçelere çıkacaksan farklı alternatifler bulunabilir.
Kaç inç aradığını bilmediğim için Dell bu ürünü öneriyorum. Büyük gelirse değerlendirme.
Cooler Master bu monitör ise beklentiyi karşılayan ve taze bir monitör. Alan birkaç kişi var incelemesi mevcut.
Lg Monitör var o bütçede değerlendirilebilir.
ASUS bu sektörde Samsung'un telefon çıkartması gibi oldu. Her bütçede her model monitör sunuyor. Sorunlar elbette var. Belki sorunsuz ürün denk gelir. Bilemeyiz. Bu yüzden her alanda önerisini yapmıyorum.

HP kötü bir firma değil. Özellikle yazılım ve grafik tasarımla uğraşanlar ya da iş için kullanan çok kullanıcısı var. Gaming sektöründe çok tutunmadılar. Bu yüzden seçimde pek potaya sokmuyoruz.
Baktığın monitörlere gelirsek. Parasının hakkını veren monitörler. 2 hafta önce gelseydin Dell alma fırsatın olacaktı. Şimdi alınmaz. Satıcı güven vermiyor ve pahalı.
MSI ise güzel monitör (ölü piksel riski var). Sunduğu değerler ve renk olarak göze hoş geliyor. Fakat o bütçelere çıkacaksan farklı alternatifler bulunabilir.
Kaç inç aradığını bilmediğim için Dell bu ürünü öneriyorum. Büyük gelirse değerlendirme.
Cooler Master bu monitör ise beklentiyi karşılayan ve taze bir monitör. Alan birkaç kişi var incelemesi mevcut.
Lg Monitör var o bütçede değerlendirilebilir.
ASUS bu sektörde Samsung'un telefon çıkartması gibi oldu. Her bütçede her model monitör sunuyor. Sorunlar elbette var. Belki sorunsuz ürün denk gelir. Bilemeyiz. Bu yüzden her alanda önerisini yapmıyorum.

Bu konuda bilgilendirme yapmamışım 27 inç arıyorum fazlasını tercih edemiyorum, masada alanım kısıtlı.
Cooler Master almakta biraz çekiniyorum bu sektörde kendini denedikleri ilk monitörlerden sonuçta bir karar veremezsem alabilirim ama başka seçenekler varsa onlara bakmak isterim.
LG'de çok negatif yorum gördüm TUF AQZ gibi bilemiyorum kafam artık çok karıştı az miktarlar da ödemediğim için alınca 4 5 sene kullanılacak pişman olmayacağım ürün arıyorum.
Senden ricam benim durumumda hangi monitörü net olarak alırdın veya ne yapardın buna göre bende onu uygulayacağım tecrübene güveniyorum.

Bu konuda bilgilendirme yapmamışım 27 inç arıyorum fazlasını tercih edemiyorum, masada alanım kısıtlı.
Cooler Master almakta biraz çekiniyorum bu sektörde kendini denedikleri ilk monitörlerden sonuçta bir karar veremezsem alabilirim ama başka seçenekler varsa onlara bakmak isterim.
LG'de çok negatif yorum gördüm TUF AQZ gibi bilemiyorum kafam artık çok karıştı az miktarlar da ödemediğim için alınca 4 5 sene kullanılacak pişman olmayacağım ürün arıyorum.
Senden ricam benim durumumda hangi monitörü net olarak alırdın veya ne yapardın buna göre bende onu uygulayacağım tecrübene güveniyorum.

Şimdi çoğu kişinin yaşadığı durum sizinle aynı. Kendimde monitör seçerken uzun süre kararsız kaldım. Aylarca bekledim, düşündüm, konu açtım, inceledim, video izledim vs vs.
Şöyle bir mesele var. Her markada ufak, büyük fark etmez bazı eksiklikler mevcut. Bilerek seçim yapıyoruz ya da bir özellikten muaf oluyoruz. Çünkü kusursuz ürün almak kısıtlı bütçede imkansız. Bir de ülkemizde piyasa belli. Ürünler belli. Çok çeşit marka-model yok.
ASUS TUF kullanıp memnun olanlar da var olmayanlar da. Bende ASUS kullanıyorum ama TUF serisi değil. Buna dikkat ettim mesela.
LG panel üreticisi fakat soluk renklerden şikayet eden çok var. Eskisi kadar bende önermiyorum.
Cooler Master Dell'in yokluğunda önerilmeye başladı. Forumda Ali hocamızın ve yeni alan arkadaşların incelemesi mevcut. Düşünülebilir.
Senin baktığın ViewSonic ise ortalama bir monitör. Uçuk kaçık bir özelliği yok. ViewSonic Monitör gördüğün gibi.
Ya riske gir çok kullanıcısı olan ASUS al (şahsi önerim değil) ya da acelen yoksa Dell'in stoka gelmesini bekle.
Üçüncü şık zaten olanı alman.

Şimdi çoğu kişinin yaşadığı durum sizinle aynı. Kendimde monitör seçerken uzun süre kararsız kaldım. Aylarca bekledim, düşündüm, konu açtım, inceledim, video izledim vs vs.
şöyle bir mesele var. Her markada ufak, büyük fark etmez bazı eksiklikler mevcut. Bilerek seçim yapıyoruz ya da bir özellikten muaf oluyoruz. Çünkü kusursuz ürün almak kısıtlı bütçede imkansız. Bir de ülkemizde piyasa belli. Ürünler belli. Çok çeşit marka-model yok.
ASUS TUF kullanıp memnun olanlar da var olmayanlar da. Bende ASUS kullanıyorum ama TUF serisi değil. Buna dikkat ettim mesela.
LG panel üreticisi fakat soluk renklerden şikayet eden çok var. Eskisi kadar bende önermiyorum.
Cooler Master Dell'in yokluğunda önerilmeye başladı. Forumda Ali hocamızın ve yeni alan arkadaşların incelemesi mevcut. Düşünülebilir.
Senin baktığın ViewSonic ise ortalama bir monitör. Uçuk kaçık bir özelliği yok. ViewSonic Monitör gördüğün gibi.
Ya riske gir çok kullanıcısı olan ASUS al (şahsi önerim değil) ya da acelen yoksa Dell'in stoka gelmesini bekle.
Üçüncü şık zaten olanı alman.

Yazdığınızı uzun uzun düşündüm ve Dell için stok da sordum belirsiz olduğunu söylediler ama yine de bekleyeceğim.
Bu bütçe harici gözü kararttığımda 5 haneli fiyatlar ödemeyi göze alırsam hangi monitörlere bakmalıyım öneriniz ne olur?

Yazdığınızı uzun uzun düşündüm ve Dell için stok da sordum belirsiz olduğunu söylediler ama yine de bekleyeceğim.
Bu bütçe harici gözü kararttığımda 5 haneli fiyatlar ödemeyi göze alırsam hangi monitörlere bakmalıyım öneriniz ne olur?

Geç döndüğüm için kusura bakmayın.
Senin için araştırma yaptım. Direkt konuya gireceğim ve durum iç açıcı değil.
10K ve üzeri beğendiğim birkaç monitör vardı. Stok kalmamış hiçbirinde.

Aoc Agon ve Aoc Agon 2 bu iki model hakkını veren kaliteli monitörlerdi. Stok yok.
Asus Rog ASUS oyun sektörü için bence sunduğu en iyi monitör (şahsi yorumum). Stok yok.

Stok olarak baktığın MSI ve BenQ var. Alınır diyebileceğim türdeler.
Fakat belli monitörleri favlayıp stok beklemen tavsiyemdir.
Belki fiyatları artar ama düzgün bir şey alma şansın olur. Yıl sonunda bu tip ürünler almak zordur.

Geç döndüğüm için kusura bakmayın.
Senin için araştırma yaptım. Direkt konuya gireceğim ve durum iç açıcı değil.
10K ve üzeri beğendiğim birkaç monitör vardı. Stok kalmamış hiçbirinde.

Aoc Agon ve Aoc Agon 2 bu iki model hakkını veren kaliteli monitörlerdi. Stok yok.
Asus Rog ASUS oyun sektörü için bence sunduğu en iyi monitör (şahsi yorumum). Stok yok.

Stok olarak baktığın MSI ve BenQ var. Alınır diyebileceğim türdeler.
Fakat belli monitörleri favlayıp stok beklemen tavsiyemdir.
Belki fiyatları artar ama düzgün bir şey alma şansın olur. Yıl sonunda bu tip ürünler almak zordur.
Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Uzun bir süre Dell için stok bekleyeceğim umarım çok bekletmez fazlada beklemek istemezsem VG27AQZ veya Viewsonic alıp geçmeyi düşünüyorum.
Satın aldığımda aksilik olmazsa eğer buradan aldığım ürünü ve düşüncelerimi yazmaya çalışırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı