8000 TL hazır sistem önerisi

Efe10

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Salihli/Manisa
Daha fazla  
Arkadaşım masaüstü bilgisayar almak istiyor. Monitör ile birlikte 8000 TL bütçesi var. Genel olarak oyun için kullanılacak. Ben de ekran kartı stokları olmadığı için hazır sistemlere yöneldim.

Aklımda bir şeyler var. Leo 3T-10 üzerinde birkaç değişiklik yaptığımda 7,169 TL yapıyor.
Inno3D GTX 1650 Twin x2 yerine 68 TL daha verip Palit GTX 1650 GP OC alınması mantıklı mı? Hangisinin soğutma performansı daha iyidir?
SSD olarak Patriot Burst yerine 860 EVO tercih etmek istedim.
RAM'i 2x8 yaptım.
Anakartı da BIOSTAR yerine MSI tercih etmek istedim, bunun için de B460M-A Pro seçtim. Depolamaya ihtiyaç olduğu için 1 TB WD Blue ekledim.
Toplamda 7,169 TL yapıyor, ekran kartını Palit seçersem de 7,237 TL yapıyor. Nasıldır?
Leo 3T-10 inno3D.png

Monitör olarak ise bütçe yüzünden 60-75 Hz monitörlere bakmak zorundayım. Akakçe üzerinden 24 inç IPS ve VA monitörleri listelediğimde Samsung T350'yi gördüm. Nasıldır? 1055 TL fiyatı var.

Wi-Fi adaptörü, Bluetooth adaptörü ve klavyeye de ihtiyacı var. GameNote KB487L'yi gördüm klavye olarak, nasıldır? Wi-Fi adaptörü ve Bluetooth adaptörü olarak ise uygun fiyatlı önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Philips Spk8274 Usb Q Multimedia Klavye Gaming Klavye Ledli Gökkuşağı Aydınlatmalı Oyuncu Klavye Fiyatı, Yorumları - Trendyol Rampage Alpor Pro SM-GX66 RGB Gaming Oyuncu Klavye Mouse Set Fiyatları ve Özellikleri klavye
bluetooth adaptör - Google Alışveriş bunu ben kullanıyorum cok iyi bazılarıbt 5 ama alıcı vericileri cinmalı dandik cabuk bozuklu cok kesilir.
wifi adaptör - Google Alışveriş wifi adaptör - Google Alışveriş ikisini de kullandım siyahı hala kullanıyorum ikisi de cok iyi.
Not; ben ürünleri yolladım fiyatları daha ucuz olan var Akakçe'den bakablirsin.
Al1 klavyeyi mi begenmedin?

INNO3D GTX 1650 Twin X2 yerine 68 TL daha verip Palit GTX 1650 GP OC alınması mantıklı mı? Hangisinin soğutma performansı daha iyidir?

Aralarında aşırı bir fark yok. INNO3D öneriyorum.
Depolama olarak bunu öneririm.
Daha uyguna gelir.

Bluetooth adaptörü olarak ben de UB400 düşünüyordum. Sanırım onu söyleyeceğim.

Wi-Fi adaptörü olarak ise WN722N gördüm ben de. Eski bir adaptör, kendim de kullanıyordum zamanında. Sürücülerde falan sorun çıkmaz değil mi eski olduğu için?

Bu da 75Hz zaten. Fiyatına değeceğini düşünmüyorum. Normalde 75-60Hz monitörlere 1000 TL'den fazla vermeyi mantıklı görmezdim ancak IPS veya VA panel istediğim için Samsung T350'den daha makul bir şey bulamadım.

@Türk Cenk Monitör hem 21.5'' inç hem de paneli kötü, TN. Sadece 144Hz olması için diğer özelliklerden kısmak istemiyorum açıkçası.
TN panelin nesini ezikliyorsunuz hocam? Okuduğunuz yorumlarla ezbercilik yapacağınıza, keşke ikisini de bir yan yana görseydiniz. 240Hz TN panel ve 280Hz IPS panel kullandım ve TN'in renkleri gayette canlı. Abartıyorsunuz bazı şeyleri. Oyun için kullanacaksa hele bir de 144Hz tadından yenmez. Sırf TN panel diye 144Hz'den vazgeçeceğime, şuan sırf 144Hz olduğu için TN alırdım. İsterseniz bir de bunu kendiniz değil de arkadaşınıza sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı