8000 TL makine mühendisliği için laptop önerisi

AssassinFurkan

Kilopat
Daha fazla  
Makine mühendisliği okuyacak arkadaşım için laptop bakmaktayım. AutoCAD gibi programları rahatca 4-5 yıl kullanabileceği bir şey lazım. Bütçe 8000 civarı. Benim araştırdığım laptopları da bırakıyorum sizinde önerilerinizi bekliyorum. Lütfen Monster ve Casper önermeyin.

AutoCAD gibi programları ekran kartı olan her Laptop'ta kullanabilirsiniz. Kabul edin oyun da oynayacaksınız. :)

Elbette ki oyunsuz olmaz. AutoCAD'i belirtmemin nedeni bir mühendis arkadaş, arkadaşıma çok aşırı iyi bir bilgisayar alması gerektiğini söylemiş bunu duyunca bende şaşırdım yanlış mı biliyorum diyerek foruma danışmak istedim.

Elbette ki oyunsuz olmaz. AutoCAD'i belirtmemin nedeni bir mühendis arkadaş, arkadaşıma çok aşırı iyi bir bilgisayar alması gerektiğini söylemiş bunu duyunca bende şaşırdım yanlış mı biliyorum diyerek foruma danışmak istedim.
Hocam bende inşaat mühendisiyim. Autocad gibi bir programı i7-840 ve GT 420M olan bir laptopta çok rahat çalıştırabiliyorum. Ancak attığın bilgisayarlar arasında en mantıklı seçim Asus olan. 4-5 yıl diyorsan en azından Asus olanı tercih etmelisin.

Hocam bende inşaat mühendisiyim. AutoCAD gibi bir programı i7-840 ve GT 420M olan bir laptopta çok rahat çalıştırabiliyorum. Ancak attığın bilgisayarlar arasında en mantıklı seçim ASUS olan. 4-5 yıl diyorsan en azından ASUS olanı tercih etmelisin.

3D kullanım yapılıyor mu makine mühendisliğinde onu tam bilmiyorum. SolidWorks programıda kullanılıyormuş bunlari rahatça kaldıracak zaten ASUS ama o kadar pahalı anlinmaya gerek var mı merakım o.

3D kullanım yapılıyor mu makine mühendisliğinde onu tam bilmiyorum. SolidWorks programıda kullanılıyormuş bunlari rahatça kaldıracak zaten ASUS ama o kadar pahalı anlinmaya gerek var mı merakım o.
Eğer 1650Ti olan laptop'u seçersen 2 sene sonra iptal olur hocam o laptop. Masaüstü gibi güçlü olmuyor ekran kartları onlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı