8000 TL Oyun Amaçlı Bilgisayar Toplama

Dumponer

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi Teknobiyotik'den 1.303TL fiyatla alabilirsin. 88TL Kâr etmiş olursun. Kesinlikle AMD 5700 XT alma, tavsiye etmem. (Şimdi biri çıkıp Nvidia fan boy diyecek, odun sobası AMD 5700 serisini savunacak :/)

Aynı ekran kartını bende alacağım. Sinerji'de fiyatı çok uygun gerçekten. Biraz tereddüt ediyorum o yüzden açıkçası. Sinerji den bu ekran kartını almış bir arkadaş varsa görüşünü yazarsa çok iyi olur aslında.

Anakart ve SSD seçimin oldukça iyi. PSU Olarak FSP'nin Hydro G 750W +80 Gold Plus modelini öneririm. Bulabildiğim en ucuz fiyat N11'de Elmacık mağazasında mevcut, 729TL.

RAM Olarak tavsiyem:

Kasa olarak tavsiyem:

Bu arada kasayı N11 üzerinden Teknobiyotik mağazası satıyor fakat kendi sitelerinde daha yüksek fiyat. N11'de daha ucuz, neden öyle bende anlamadım :D

İşlemciyi Teknobiyotik'den 1.303TL fiyatla alabilirsin. 88TL Kâr etmiş olursun. Kesinlikle AMD 5700 XT alma, tavsiye etmem. (Şimdi biri çıkıp Nvidia fan boy diyecek, odun sobası AMD 5700 serisini savunacak :/)

Aynı ekran kartını bende alacağım. Sinerji'de fiyatı çok uygun gerçekten. Biraz tereddüt ediyorum o yüzden açıkçası. Sinerji den bu ekran kartını almış bir arkadaş varsa görüşünü yazarsa çok iyi olur aslında.

Anakart ve SSD seçimin oldukça iyi. PSU Olarak FSP'nin Hydro G 750W +80 Gold Plus modelini öneririm. Bulabildiğim en ucuz fiyat N11'de Elmacık mağazasında mevcut, 729TL.

RAM Olarak tavsiyem:

Kasa olarak tavsiyem:

Bu arada kasayı N11 üzerinden Teknobiyotik mağazası satıyor fakat kendi sitelerinde daha yüksek fiyat. N11'de daha ucuz, neden öyle bende anlamadım :D
Teşekkürler hocam. Ram 3200mhz düşünüyordum ben de, çok üstüne düşmedim sonra bakarım diye :D.
Ben de günlerdir ekran kartı kurcalıyorum insanlarla konuşuyorum; gördüm ki soğutması, stabilitesi iyi olmadıktan sonra 2060 olmuş 2070 olmuş farketmiyor. Üst seviyenin kötüsünü almak yerine bir alt seviyenin sağlam kartlarını almak daha mantıklı uzun vadede. Ama bu gidişle hazır sistem almak daha karlı olacak gibi gelmeye başladı.Ya da tek tek indirim kovalamak lazım.
QP SUPER Sistem Toplama | Ryzen 5 3600 ve RTX 2060 SUPER - Technopat
Bir de bu hazır sistemi düşünebilirim eğer maliyeti aşağı çekemezsem.

Sinerji konusunda ne düşünüyorsun peki? Ekran kartını bende oradan almak istiyorum ama fiyat diğer yerlere göre neden bu kadar ucuz anlam veremedim. @Dumponer
Ben de daha önce alışveriş yapmadım oradan ama burada epey insan vardı memnun olan. Genelde yorumlar hep olumlu.
Şöyle bir alternatif buldum İnventus isimli siteden. 7.141 TL fiyata ama indirimler bugün için geçerli almayı düşünüyorum. Fiyat uygun mu site günenilir mi? Bugün almam gerekiyor indirimi kaçırmamak için malesef.
Ben de daha önce alışveriş yapmadım oradan ama burada epey insan vardı memnun olan. Genelde yorumlar hep olumlu.
Şöyle bir alternatif buldum İnventus isimli siteden. 7.141 TL fiyata ama indirimler bugün için geçerli almayı düşünüyorum. Fiyat uygun mu site günenilir mi? Bugün almam gerekiyor indirimi kaçırmamak için malesef.
Yeni mesaj atmak istemiştim ama eski mesajımı düzenlemiş. Tam hakim değilim technopat sosyale :/ pc toplama.png

Dosya Ekleri

• pc toplama.png
    pc toplama.png
    35,6 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı