8000 TL PC toplama

GTX660M

Kilopat
Makaleler
2
Uzun zamandır forumda yoktum, geldiğim gibi sizin görüşlerinize ihtiyacım var ve yardımlarınızı bekliyorum. Bu bütçe sadece kasa içindir ve artıp azalabilir ama ufak miktarlarda.
Sistemi toplamak için çok acelem yok 1-2 ay içinde bütün parçaları toplayabilirim.
Öncelikli hedefim yükseltmeye uygun bir bilgisayar toplamak. Bunun içinde anakarta çok önem veriyorum ve özellikle mosfet soğutması iyi olursa sevinirim.
Uzun süredir takip eden ve benchmarkları bilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Aklıma geldikçe bu konudan dönüş sağlayacağım. Herkese teşekkür ederim.

@Batu Z attığı sistem güzel, 1660 Super hayli hayli yetecektir. Çok üst düzey ekran kartı yerine diğer bileşenlere ve ekran kartı modeline önem verilmesi daha iyi olmuş. 3600 yerine 10400F konabilirdi ama.
Intel anakartlara pek hakim değilim hocam. Bu yüzden yanlış öneri yapmak istemedim :)

Yaklaşık 8200 TL tuttu.

Yaklaşık 8200 TL tuttu.

Geliştirmeye açık bir sistem istemiş.

Hocam geliştirmeye açık bir sistem isterseniz;

8.454,77 TL tuttu ama ben 454,77 TL kadar yukarı çıkamam diyorsanız GTX 1660S alabilirsiniz. Ha 454,77 TL daha fazla verdiğinize değer mi, tabii ki değer.

@Batu Z @haruntuna00 @Soaris @Lyrax52
Cevaplarınız için teşekkürler. Ryzen 5 3600 mü yoksa Intel i5-9600K mı almalıyım emin değilim ama gönlüm Ryzenden gibi.
Ayrıca evet ileride tekrar bir pc toplamak pek mümkün gözükmediği için anakartı yüksek model olmasını istedim. Sizce alınabilecek en uygun bunlar mıdır daha iyileştirilebilir mi sistem?
RTX 2060 ile ne kadar bir fark konusu GTX 1660 ile değer mi o aradaki fark için bütçe yükseltmeye?

Geri
Yukarı