8000 TL PC toplama

@Batu Z @haruntuna00 @Soaris @Lyrax52
Cevaplarınız için teşekkürler. Ryzen 5 3600 mü yoksa Intel i5-9600K mı almalıyım emin değilim ama gönlüm Ryzenden gibi.
Ayrıca evet ileride tekrar bir pc toplamak pek mümkün gözükmediği için anakartı yüksek model olmasını istedim. Sizce alınabilecek en uygun bunlar mıdır daha iyileştirilebilir mi sistem?
RTX 2060 ile ne kadar bir fark konusu GTX 1660 ile değer mi o aradaki fark için bütçe yükseltmeye?
Testlerde 9600K daha iyi çıkıyor. İkisi de aynı fiyatta. Tercih sizin. Bu arada RTX 2060 ile GTX 1660S ile en az 10 FPS fark var. Ben olsam RTX 2060 alırdım. Ama benim bütçem yok o ayrı konu.

@Batu Z @haruntuna00 @Soaris @Lyrax52
Cevaplarınız için teşekkürler. Ryzen 5 3600 mü yoksa Intel i5-9600K mı almalıyım emin değilim ama gönlüm Ryzen'den gibi.
Ayrıca evet ileride tekrar bir PC toplamak pek mümkün gözükmediği için anakartı yüksek model olmasını istedim. Sizce alınabilecek en uygun bunlar mıdır daha iyileştirilebilir mi sistem?
RTX 2060 ile ne kadar bir fark konusu GTX 1660 ile değer mi o aradaki fark için bütçe yükseltmeye?

İki işlemciyi alma, direkt 10400F al. Yukarıda attığım anakart ile kullanırsan ciddi anlamda güzel olur. 1660 Super ve 2060 arasında yer yer 10-15 FPS fark oluyor ama bence değmez, 1660 Super performans olarak yeterli, diğer bileşenlere önem verin. 10400F + attığım anakartı alırsanız @Batu Z attığı sistemden 600-700 TL artıyor, o fiyata güzel bir M.2 SSD+ HDD alabilirsin.

İki işlemciyi alma, direkt 10400F al. Yukarıda attığım anakart ile kullanırsan ciddi anlamda güzel olur. 1660 Super ve 2060 arasında yer yer 10-15 FPS fark oluyor ama bence değmez, 1660 Super performans olarak yeterli, diğer bileşenlere önem verin. 10400F + attığım anakartı alırsanız @Batu Z attığı sistemden 600-700 TL artıyor, o fiyata güzel bir M.2 SSD+ HDD alabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İşlemcinin nesli sizi yanıltmasın.

Bence artan parayla MSI Z490 GAMING Plus alması daha iyi olur.

Mantıklı, depolama ihtiyacı yoksa alınabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Nesil değil, bilip bilmeden yorum yapmıyorum. Güncellik ve soğutucu bakımından yaklaştım, 9.nesil Intel kötü bayağı @Jonathan North.

Hocam nesilden değil de 10400F daha uzun ömürlü bir işlemci. Sadece oyun performansına bakarak işlemci önermek mantıksız olur.

Ryzen şu an oyun tarafında kral niteliğinde. Tavsiyem, son nesil ryzenişlemci ve 16 GB RAM alın, ekran kartını sonradan da para biriktirerek alabilirsiniz.

Bilip bilmeden yorum yapmasanız keşke. Mis gibi 10400F+üst düzey B460+ en iyisinden 1660 Super koyduk gelmiş burada çok saçma bir yorum yapıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı