8000 TL PC toplama

Hocam o PSU'dan ne kadar eminiz peki kasada çok önemli bir bileşen ve ayrıca soğutucu olarak ne alabilirim?
@Batu Z
Anladım başka bir pc de B450 TOMAHAWK var gerçekten çok kaliteli bir anakart.
PSU sorusunu bana sorduysanız, gayet kaliteli bir PSU. Soğutucu olarak Arctic Freezer 34 eSports DUO önerebilirim.

Evet B450 Tomahawk gerçekten güzel, alabilirseniz B550 Tomahawk da alınabilir :)

G.Skill F4-3000C16S-8GVRB RipjawsV Kırmızı DDR4-3000 MHz CL16 8 GB Single PC Ram Fiyatları ve Özellikleri (x2)
SSD'yi bilerek düşük kapasiteli tuttum, ileride yükseltmeyi çok kolay yapabilesiniz diye.

Anakarttan pek kısmış sayılmazsınız, B450 Pro4 hala birçok giriş seviyesi B550'den daha iyi bir anakart. Bununla beraber oyunlarınızda FPS'yi etkilemeyeceği için çok abartmanın manası yok, 2060S varken 1660S sistem pek alınası olmaz. Arada azımsanmayacak performans farkı var, ayrıca RT ve DLSS gibi güçlü yanı da var.

Ekran kartına abanıp yan bileşenleri kısmayı sevmiyorum açıkçası. Özellikle anakart ve PSU konusunda.
Anakart olarak MSI alacağım çünkü yazılım desteği çok iyi ve ayrıca soğutma olarak çok başarılı görüyorum.

Anakart konusunda ASRock firması gayet başarılıdır, MSI anakart kullandım ve servislik oldum sonra başım çok ağrıdı. Soğutma performansı işlemciye çok etki etmeyecek, dediğim gibi performansınızı pek etkileyecek bir unsur değil. Ayrıca attığım PSU oldukça kaliteli, araştırabilirsiniz.
Ha illa fanboyluğa devam edip performanstan kısacağım derseniz siz bilirsiniz, o bütçe için daha iyisi alınabiliyorken gidip daha düşük sistem alırsınız ve aslında zarar etmiş olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı