8000 TL'ye kadar laptop önerisi

• Konuyu başlatan 2001
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 582
Bütçe
8000
Hocam geçen haftalarda Lenovo idepad 8300TL'ye düşmüştü. Hatta çok şaşırmıştım kendim de konu olarak buraya yazmıştım özellikleri AMD Ryzen R7 4800h bir 10 nesil i7 işlemciden daha iyi yani 8 çekirdekli 16 GB RAM 1650 Ti ekran kart ayıca 512 GB SSD var. 250 kişi almış bu 8300TL düştüğünde veya önceden, kaliteli bir bilgisayar ama şu an 11.500 TL indirimsiz hali belki gene indirine girer.

Monster'ın bile alınabilecek ve kaliteli modelleri var, ama o Casper denen çöpün yok. Kuzenim kullanıyor ve hiç memnun değil, vursam kırılacak diyor. Çok kötü bir malzeme yapısı ve ısıtma sistemi var. Önerilen Acer'i ben de öneririm. İleride bir 8GB RAM takviyesi ile canavar olur.

Hocam geçen haftalarda Lenovo idepad 8300TL'ye düşmüştü. Hatta çok şaşırmıştım kendim de konu olarak buraya yazmıştım özellikleri AMD Ryzen R7 4800h bir 10 nesil i7 işlemciden daha iyi yani 8 çekirdekli 16 GB RAM 1650 Ti ekran kart ayıca 512 GB SSD var. 250 kişi almış bu 8300TL düştüğünde veya önceden, kaliteli bir bilgisayar ama şu an 11.500 TL indirimsiz hali belki gene indirine girer.

Buraya da görsel bıraktım hocam o zaman bayağı şaşırmıştım sıkıntısı falan var mı diye ama herhangi bir sıkıntı yok. Hatta 120 Hz kendi sitesinde yazıyor.

Monster'ın bile alınabilecek ve kaliteli modelleri var, ama o Casper denen çöpün yok. Kuzenim kullanıyor ve hiç memnun değil, vursam kırılacak diyor. Çok kötü bir malzeme yapısı ve ısıtma sistemi var. Önerilen Acer'i ben de öneririm. İleride bir 8 GB RAM takviyesi ile canavar olur.

Aylar önce açtığım konu... Zaman ne kadar da çabuk geçiyor hey gidi hey yaşlanıyoruz.

Hocam RAM 8 GB 2666MHz SSD desen 256 GB işlemci desen 9. nesilde kalmış bir de i5 bir tek ekran kartı 1650 Ti başka hiçbir özelliği yok sırf MSI diye kazık diyorsunuz tamam adamlar tasarıma önem veriyor kaliteli yapıyor ama bu kadar kazık yemeye gerek yok daha iyisini daha ucuzunu Acer Lenovo vs. de bulabilirsin çok da bir şey fark etmiyor. Yüksek bütçede iyi laptopları var alınır hatta bayağı iyidir mesela bravo 15 ile 17 modeli veya Alpha 15 ile 17 modeli bunun dışındaki çoğu MSI kazık gibi geliyor açıkçası onu alcağına çok daha iyi bir donanımlı bir PC alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı