8000 TL'ye monitör dahil sistem toplama

Serkan Turan

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.
Daha önce de konu açmıştım sayfaya PC toplama ile ilgili yaklaşık bir sene önce ama biraz daha para biriktirdim ve bütçemi 8000 TL'ye çıkardım. Bir an önce toplamam lazım çünkü mezun oldum işe başlayacağım tadını çıkarmak istiyorum. Aşağıdaki yazdığım sistemi tasarladım kafamda. İleride bir ekran kartı daha alıp SLI yapmak istiyorum. Sistem şu anki haliyle nasıl herhangi bir sorun çıkarır mı ya da herhangi bir parçada değişikliğe gidilmeli mi? SLI için zamanı geldiğinde değişecek parçalar ( PSU gibi ) için yeniden yardımınızı bekliyorum.
İlgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.

AnakartGigabyte GA-Z97X-GAMING GT 889
İşlemciIntel Core i7 4790K 1069
Ekran KartıGALAX GTX 980 Ti HOF 2692
BellekKINGSTON Hyperx 2x8GB 1600Mhz DDR3 377
DepolamaSeagate 3,5" 2TB Barracuda 252
SSDSamsung 850 EVO 250GB 347
KasaCOOLER MASTER HAF X 942 611
Güç KaynağıSEASONIC SEA-M12II-750 394
SoğutmaCooler Master Hyper 212 Evo 139
MonitörVIEWSONIC 24" VG2401MH 1268
TOPLAM 8038 TL
[TBODY] [/TBODY]
Ekran kartı konusunda hala emin değilim çünkü daha önce hiç duymadığım bir marka ama fiyatı özel soğutmalı bir GPU'ya göre oldukça uygun olduğu için onu seçtim.

Son düzenleme:
Bilgisayar konusunda bilgi sahibi olmayanların bile duyduğu markalar vardır Asus gibi, ben onu kastetmiştim. İlk defa dün karşılaştım bu markayla ve sağolsun bugün yorumları okudum arkadaşlardan. Belleklerin 2133 mhz olanı da vardı ama benim bulduğum kit daha ucuz diye onu seçtim. 2400mhz olması herhangi bir sıkıntı yaratır mı?

Cevabınız için teşekkürler 1600mhz'e çevirdim 110 lira kar ettim. Kimsenin gözüne takılan başka bir ayrıntı olmazsa yarın satın almaya başlayabilirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı