8000TL Laptop Önerisi

Buradan inceleme yapabilirsiniz. Araştırmalarım ufak bir sonuç verdi :) Malum tüm cihaz üreticileri değiştirilebilir/yükseltilebilir ürün yapmayı sevmez. Bozulsun at çöpe ki yenisini al, firma daha çok para kazansın.

Ekran Kartı Yükseltilebilir model listesi. (GPU Upgradeable Laptop)

Dell
-Precision m7510
-Precision m7520
-Precision m7710
-Precision m7720

Fujitsu
-Celsius h970

Hp
-Zbook G3 15
-Zbook G3 17
-Zbook G4 15
-Zbook G4 17

Lenovo
-Thinkpad P70
-Thinkpad P71

MSI/Eurocom
-16L13/tornado F5
-p7x pro
-gt62vr 6rd
-gt62vr 6re
-gt62vr 7rd
-gt62vr 7re
-gt72vr 6rd
-gt72vr 6re
-gt72vr 7rd
-gt72vr 7re
-gt73vr 6re
-gt73vr 6rf
-gt73vr 7re
-gt73vr 7rf
-gt75vr
-gt83vr 6re
-gt83vr 6rf
-gt83vr 7re
-gt83vr 7rf
-wt72
-wt73vr

İlk mesajında da belirttiğin gibi minimum 13bin TL bandından başlıyor fiyatlar :( . Benim çıkabileceğim fiyatın oldukça üstünde. En azından merak eden arkadaşlar için paylaşımın çok yararlı oldu.
Acer Nitro An demeyecegim 😂😂😋
Forumda yeniyim vermek istediğin mesajı tam anlıyamadım :)

Son düzenleme:
Arkadaşlar birbirinden değerli güzel cevaplarınız için tek tek teşekkür ederim Konuyu açarken artık nerede hata yaptıysam ceza almışım ve ceza bitim süresince size anlık cevap yazıp konuya dahil olamadım.

@Silinen üye
Yurt dışından pc getirtmeyi düşündüm hatta bir arkadaşım ile bu konuyu biraz araştırdık fakat ürünün garantisi konusunda tam net bir sonuca varamadık, kimi bilgilerde yurt dışından gelen bilgisayarlarda uluslar arası garanti amblemi var ise Türkiye de garantiden yararlanabileceğimiz yazıyordu. Kimi bilgilerde klavye veya diğer donanımlarının satıldığı bölgeye özel (klavyede ş,i,ç gibi özel karakterlerin bulunmaması, satıldığı bölgenin diline özgü klavye harf yerleşimi vb. ) ayarlandığı için Türkiye deki kullanıcılar için kullanım açısından sorun çıkabileceği konusu da duyunca tamamen vazgeçtik. Ayrıca mxm port'unu özellikle ilk iş izin günümde araştırıcam.

@H.Goldenstone
Zannedersem laptop kullanıcısı değilsiniz , laptop kullanıcısıysanız da iyi bir ekran kartınız var. Yoksa benim gibi son bir kaç senede laptop ekran kartından diliniz yanıp da araştırma yapmak zorunda kalma durumunuz olsaydı bilgi sahibi olurdunuz. Allah benim durumuma düşürmesin :)

@winkl3
Lenova markası benim 2010-2011 li yıllarda yanlış hatırlamıyorsam firmanın Türkiye de satışına ilk başladığı dönemde satın aldığım ilk bilgisayarımdır. Tüm samimiyetimle söyliyim inanılmaz dayanıklı ve inanılmaz şekilde gönlümde tahtı olan bir markadır. Ama bahsi geçen ücret günümüz koşullarında biraz fazla olduğu için sevgi ve saygı bir yanda kalıyor. Öncelik ihtiyacı karşılayabiliyor olması oluyor. Önerin için teşekkür ederim ekran kartından yana bir eksik düşüncem var 1050Ti mi yoksa 1060 mı daha performanslı?

@Mert Şahan İLHAN
Önerin için teşekkür ederim. Kardeşime Dell marka bilgisayar aldım ve aldığım dönemin oldukça iyisi bir bilgisayardı. Fakat Dell de önemli bir problem var. Herhangi bir sebep ile teknik servise götürdüğümüzde
-Servis ücreti ....$
-Onarım bedeli ...$
gibi bir konuşma ortaya çıkıyor ve o dolar olarak bahsettiği ücretler neredeyse bilgisayarın ikinci el piyasasına eşit oluyor. İnanılmaz sinir bozucu bir durum ortaya cıkıyor.
Tabi ki 1060 daha performanslı. Arkadaşın önerdiği ürüne 500 TL fark vermeye değer yani. Ancak ben bunu biraz tasarımı daha şık bulduğum için satın aldım. Benim işimi görüyordu. Zevk meselesi.

O bilgisayara 7500 TL çok kardeşim.
Konu sahibi arkadaşa da Captcha Verification
bunu önerebilirim. Lakin o bütçeye istediğin şeyleri bulman imkansız.
Şuanda senin önerin baya önde gözüküyor çokta mantıklı gibi ama Dell servisde ücret konusunda yaşadığım kötü tecrübeler nedeniyle alternatif bakmaya devam. Umarım enson karar Dell olmaz :)

Şu laptop nasıl ? GTX 1060 6 GB var içinde.
Kalitesini bilmem ama kağıt üstünde şu laptopta güzelmiş. 32 GB RAM 512 GB SSD 1 TB HDD GTX 1060 i7 8750H 17.3 inç flan donanım fena.

Aslında hocam çok uzun süredir laptop kullanıcısıyım ve 2008 den beri kullandığım laptopum emekliye ayrıldı,ekran kartı onboard intel gma 4500 idi 2013'e kadarki oyunları(fps artırmak için)config dosyaları değiştirme vs. pek çok yöntem denedim ve öyle kullandım,şimdi yaklaşık 1 ay önce Asus'un tuf fx504 modelini aldım son kuruşuna kadar değer işimi fazlasıyla görüyor.Ekran kartının değiştirilemez olduğunu çoooook uzun zamandır duydum herkes masaüstüne geçmemi önerdi ta ki bir ara Recep Baltaş'ın Msi marka laptopun mxm portunu değiştirdiğini gördüm.Değiştirilebilir tek ekran kartı olarak bu hatırımda var onun haricinde laptopların değiştirilebilir ekran kartı ile tasarlandığını sanmıyorum bunun için masaüstü modeller var fakat sizde laptop demişsiniz? Neyse dilerim aradığınız laptopu bulursunuz iyi forumlar.☺

Önerin için teşekkür ederim. Kardeşime Dell marka bilgisayar aldım ve aldığım dönemin oldukça iyisi bir bilgisayardı. Fakat Dell de önemli bir problem var. Herhangi bir sebep ile teknik servise götürdüğümüzde
-Servis ücreti ....$
-Onarım bedeli ...$
gibi bir konuşma ortaya çıkıyor ve o dolar olarak bahsettiği ücretler neredeyse bilgisayarın ikinci el piyasasına eşit oluyor. İnanılmaz sinir bozucu bir durum ortaya cıkıyor.
Şanş işi kaç yıldır Dell ve Hp kullanıyorum şükür servise gitmedim.

Şu laptop nasıl ? GTX 1060 6 GB var içinde.
Kalitesini bilmem ama kağıt üstünde şu laptopta güzelmiş. 32 GB RAM 512 GB SSD 1 TB HDD GTX 1060 i7 8750H 17.3 inç flan donanım fena.
Uzun ömürlü ,sağlam ve kaliteli bir laptop alacaksanız MSI öneririm.

@ÖzkanK
Monster modeline baya sıcak bakıyorum. Casper marka 2 tane laptop kullanma fırsatım oldu. Ayrıca bir arkadaşım casper ümraniye de casper in kendi merkez servisinde çalıştı. Kendim ve arkadaşımla da tanıştıktan sonra onunda deneyimlerine dayanarak sana şunu söyliyim maalesef casper in teknik servis anlamında daha alması gereken baya yolu var. Hem de baya baya yolu var. Özellikle bana yaşattıkları bir laptop ekran panel menteşe tamiri olayı var 1 sene boyunca ümraniye casper a gidip gelme yol masrafıyla eminim bir yeni laptop alırdım.

@Silinen üye
MSI hakkında daha bu sabah bir video izledim. 3 değişik modeli hakkında bir videoydu. Video da farkli firmalarin benzer modelleri ile karşılaştırmalar içinde msi için en iyi kaliteye ve isçiliğe sahip bilgisayar olarak nitelendirdiler. Biraz da teknik servisini arstirmak istedim ve sonuç olarak baya kötü olduguna dair yazilar cogunluktaydi. Moster' in ömur boyu bakim ve işçilik kalite anlaminda msi'a yakin olduğu konusunda birkaç karsilastirma videosunu da izledikten sonra suanda moster bence biraz daha sicak geliyor.

Kalite mi donanım mı seçimini sen yapacaksın. Aynı fiyat bandında GTX 1050 Tİ olan laptop kullanmak var GTX 1060 6 GB olan laptop kullanmak var.

Kalite mi donanım mı seçimini sen yapacaksın. Aynı fiyat bandında GTX 1050 Tİ olan laptop kullanmak var GTX 1060 6 GB olan laptop kullanmak var.
Haklisin. İsten vakit buldukça ufak ufak arastiriyorum. Bu sabah msi' ı biraz araştırdım. Aklımda, vakit bulduğum ilk an moster'ın istanbul da ki kendi satış mağazasını gezip birebir ürünleri yerinde görmek var. Ayrıca forumdaki arkadaşlarda güzel fikirler paylaşıyorlar. Aklımda açıkçası moster yoktu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı