80T3 laptopa RAM önerisi

ruzgaraz

Hectopat
Daha fazla  
Evet, başlıkta yazdığım gibi, 8 GB RAM olan bilgisayara 16 ya yükseltmek istiyorum DDR4 4x2 bir RAM'im var. Yardımcı olun RDR2 de 20 FPS alıyorum 30 yapmak istiyorum.

Tabi atıyorum

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (41).png
    Ekran Görüntüsü (41).png
    226,3 KB · Görüntüleme: 35
  • Ekran Görüntüsü (42).png
    Ekran Görüntüsü (42).png
    231,3 KB · Görüntüleme: 24

Hi-level 8 GB DDR4 2400 MHz 1.2V Notebook Ram -HLV-SOPC19200D4/8G incehesap.com
Hi Level önermem ama başka CL15 RAM yok piyasada 2400 MHz. Bir tek bunu alabilirsiniz sanırım ben bulamadım.

Kardeşim aynı RAM'i almak zorunlusun, bir nevi milletin önerdiği RAM'ler senin RAM'inde aynı değil. Uyumsuzluk çıkarır, aynı RAM'i takacaksın ya da satıp set alacaksın. Bence set al daha iyi, sat RAM'i.

Kardeşim aynı RAM'i almak zorunlusun bir nevi milletin önerdiği RAM'ler senin RAM'inde aynı değil uyumsuzluk çıkarır aynı RAM'i takacaksın ya da satıp set alacaksın bence set al daha iyi sat RAM'i.

Aynı RAM'i almak zorunda değilsin, "kardeşim" özelliklerinin aynı olması yeterli. Kendim de öyle kullanıyorum. Uyumsuzluk falan çıkarmaz ortaya. Her zaman piyasada aynı RAM bulunmaz. Aynı özelliklerde olması yeterli, set olarak almasına gerek yok. Tamam mı "kardeşim"
2133 MHz'de olur

Hocam öyle olmaz aynı MHz olması lazım. 2133 MHz alırsanız ikisi de 2133 MHz'de çalışır performans düşer. RAM almanızın bir mantığı kalmaz.

Evet, başlıkta yazdığım gibi, 8 GB RAM olan bilgisayara 16 ya yükseltmek istiyorum DDR4 4x2 bir RAM'im var. Yardımcı olun RDR2 de 20 FPS alıyorum 30 yapmak istiyorum.

Laptopun için uyumlu RAM ve SSD'ler burada yer alıyor. Aynı RAM almak zorunda değilsin. Linkteki bigboy marka Samsung çip kullanıyor. Ama hilevel ne kullanıyor belli değil hem SSD'lerinde hem RAM'lerinde sıkıntı yaşayanlar az değil.

Ayrıca 16 GB yapınca FPS'in artacağını sanmıyorum RDR2 ağır bir oyun laptopun daha fazla FPS veremez.

Laptopun için uyumlu RAM ve SSD'ler burada yer alıyor. Aynı RAM almak zorunda değilsin. Linkteki bigboy marka Samsung çip kullanıyor. Ama hilevel ne kullanıyor belli değil hem SSD'lerinde hem RAM'lerinde sıkıntı yaşayanlar az değil.

Ayrıca 16 GB yapınca FPS'in artacağını sanmıyorum RDR2 ağır bir oyun laptopun daha fazla FPS veremez.

Hocam FPS illa artar ama 10 FPS artma bence.

Geri
Yukarı