820M sürekli hata veriyor

mertrr15

Hectopat
Bilgisayarıma format atması için bilgisayarcıya verdim. Bilgisayarım 4 GB RAM, ve 2 adet ekran kartı gösteriyor idi.
Bunlardan biri; Intel Graphics 5500.
Diğeri ise; NVIDIA 820M idi.
Bilgisayarı her açıtığımda verdiği hata; 820M çalışması için yeniden başlatılması gerek diye bir bildirim geliyordu.
Basıyorum ama hiçbir değişiklik olmuyor, yeniden açıp kapatsam bile. DirectX'ten bakıyorum ve notlar bölümünde şöyle bir sorun olduğunun söylüyor; NVIDIA GeForce 820M cihazında bir sorun oluştu. Daha fazla bilgi için 'grafik cihaz sürücü hata kodu 14' aratın.
Bunun çözümü nedir dostlar?
Acaba bilgisayarcı çıkardı mı ekran kartımı
, ne yapacağımı bilmiyorum açıkçası. Cevap veren herkese teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    2 KB · Görüntüleme: 19
Bilgisayarıma format atması için bilgisayarcıya verdim. Bilgisayarım 4 GB RAM, ve 2 adet ekran kartı gösteriyor idi.
Bunlardan biri; Intel Graphics 5500.
Diğeri ise; NVIDIA 820M idi.
Bilgisayarı her açıtığımda verdiği hata; 820M çalışması için yeniden başlatılması gerek diye bir bildirim geliyordu.
Basıyorum ama hiçbir değişiklik olmuyor, yeniden açıp kapatsam bile. DirectX'ten bakıyorum ve notlar bölümünde şöyle bir sorun olduğunun söylüyor; NVIDIA GeForce 820M cihazında bir sorun oluştu. Daha fazla bilgi için 'grafik cihaz sürücü hata kodu 14' aratın.
Bunun çözümü nedir dostlar?
Acaba bilgisayarcı çıkardı mı ekran kartımı
, ne yapacağımı bilmiyorum açıkçası. Cevap veren herkese teşekkür ederim.
Bilgisayarınız laptop sanırım ve bilgisayarcı ekran kartınızı çıkaramaz. Çünkü laptoplarda ekran kartı anakarta entegre olur. Mevcut sürücüyü Display Driver Uninstaller (DDU) ile kaldırın ve Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA indirin.

Bu uygulamayı indirdikten sonra nereye basacağım, yoksa kendiliğinden mi çözülür bu sorun?

Yeni konular

Geri
Yukarı