84 derece GPU sıcaklığı bir Gaming laptop için kabul edilebilir değer mi?

Deneyerek undervolt yapmalısınız. Benim size önereceğim ayar çalışmayabilir. Sonuçta her işlem biriminin silikon kalitesi birbirinden farklı.
Steam Community :: duck Steam hesabımı ekleyin oradan size yardımcı olabilirim.

Monsterin kullandığı yeni nesil TongFang şasi gerçekten soğutma anlamında çok iyi... Ama her laptop aynı soğutma gücünde değil ne yazık ki...
Yani arkadaşımda dandik Excalibur G780 var. 1660TI vardı yanlış hatırlamıyorsam 72 73C civarında çalışıyordu yük altında. FuMarkda bile 78 görmüştü en fazla. Ben de 71 gördüm maksimum.

GPU için çok. İnce bir dizüstüm olmasına rağmen kartım ( RTX 2060) 70C geçmiyor. Sizin laptop sorunlu zaten ( DELL G515 SE )
Isı konusunda tereddütlerim var ancak sorunlu demek bence biraz kötülemeye giriyor. Ben bir soruna rastlamadım. Isınıyor mu? Normalden fazla, evet. Performansa etki ediyor mu? Hayır.

Yani arkadaşımda dandik Excalibur G780 var. 1660TI vardı yanlış hatırlamıyorsam 72 73C civarında çalışıyordu yük altında. FuMarkda bile 78 görmüştü en fazla. Ben de 71 gördüm maksimum.
80 watt çekiyor 1660ti. Soğutması tabikide normalden daha iyi. Kendi kullandığım RTX2070 115 watt çekiyor...

Isı konusunda tereddütlerim var ancak sorunlu demek bence biraz kötülemeye giriyor. Ben bir soruna rastlamadım. Isınıyor mu? Normalden fazla, evet. Performansa etki ediyor mu? Hayır.
Evet sorunlu fakat bu bir performans sorunu değil.
Performans sorunu yaşamıyorsan sorun oluşturmaz. AMD mobil GPU'ları için maksimum 90 demiş.

Evet sorunlu fakat bu bir performans sorunu değil.
Performans sorunu yaşamıyorsan sorun oluşturmaz. AMD mobil GPU'ları için maksimum 90 demiş.
Evet 80 derece üzeri önerilmemiş, sanırım soğutucu ile kullanmak parça ömrü açısından daha mantıklı olacak, cevaplarınız için teşekkür ederim.

İşlemcim Ryzen 5 4600H. 78 derece ortalama oyun içi sıcaklığa sahip. Ekran kartım ise RX 5600M. %99 GPU kullanımında, soğutucu kullanılmadan 84-85 derecelere çıkıyor. Bu değerler kabul edilebilir mi yoksa soğutucu ile birlikte mi kullanmam daha uygun olur? Soğutucu ile elbette 7-8 derece kadar fark ediyor ancak kullanım rahatlığından ödün vermek gerekebiliyor. Ayrıca FPS düşmesi ya da benzer problemler söz konusu değil. RDR2 ortalama 40 FPS civarı Ultra ayarlarda oynayabiliyorum. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Eki Görüntüle 759362

Not: Masaüstü sistemlerde bu sıcaklıklar bence çok, bir Gaming laptop kullanmayalı uzun zaman geçti ve RX 5600M, çok yaygın kullanılan bir GPU değil. Bu yüzden böyle bir konu açmak istedim. Gaming laptoplar hakkında tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

1 AMD ekran kartları nvidiaya göre daha çok ısınır ama AMD daha ucuz olduğu için o tercih edilir 2. o laptopa göre ısı iyi bir masada kullan hava akışı daha iyi olur 3 web tekno bir inceleme yapmıştı 250 TL fan vs 25 TL fan 25 TL'lik fan 12 derece daha soğuk tutu yani öyle muazzam parlar vermenize gerke yok

(En önemlisi para vermeden soğutmak attığım linke git 10 MHz düşür ekran kartını 39 FPS olur amaaa! 1 FPS önemli değil boş ver böyle kullanayım deme örneğin 40'dan 35'lere düşüyorsa 40'dan 37'lere düşer çünkü ekran kartı daha soğuk çalışır elimden gelene kadar açıkladım umarım yardımcı olmuşumdur)

Video linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AMD conterrelerdan yapman dah iyi olur.
İzledikten sonra ee bu işlemci dersen bunun GPU contreler olanını indir interneten araştır bay yoruldum.

Ismınması eder yazdığımı oku.

Deneyerek undervolt yapmalısınız. Benim size önereceğim ayar çalışmayabilir. Sonuçta her işlem biriminin silikon kalitesi birbirinden farklı.
Steam Community :: duck Steam hesabımı ekleyin oradan size yardımcı olabilirim.

Monster'in kullandığı yeni nesil tongfang şasi gerçekten soğutma anlamında çok iyi... Ama her laptop aynı soğutma gücünde değil ne yazık ki...

Merhaba bana da yardimci olur musunuz benim laptop MSI 2070 Super i7 10750H ve PUBG'de islemci kullanimi yuzde 35 ve sicakligi 84-87 derece arasi Turbo fan acikken bana pek normalgelmedi yardimci olur musun Steam ekleyim

Merhaba bana da yardimci olur musunuz benim laptop MSI 2070 Super i7 10750H ve PUBG'de islemci kullanimi yuzde 35 ve sicakligi 84-87 derece arasi Turbo fan acikken bana pek normalgelmedi yardimci olur musun Steam ekleyim
hala sıkıntın var mı
hala sıkıntın var mı

Yeni konular

Geri
Yukarı