840M laptopta OC yapmak

Ahmet kenger

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopuma OC yapmak istiyorum ama MSI Afterburner'da ekran kartına OC yapılmıyor. Hangi program kullanabilirim? Laptopta Valorant oynuyorum, zaten amacım sabit 60FPS almak. Oyunda 58 dereceyi gördü.

PC özellikleri: i7 4712MQ, 840M ekran kartı, 6 GB RAM. Core clock 60 Memory clock 200 yaptım ama bir FPS farkı göremedim.

Ekran kartına OC yapınca daha çok FPS farkı oluyormuş, ekran kartında denemek istiyorum bir de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bende oldu. Ben OC derken termal macun yeniledim. Bayağı FPS yükseldi. Düşük derecelerde çalışıyor.

Arkadaşlar laptopuma OC yapmak istiyorum ama MSI Afterburner'da ekran kartına OC yapılmıyor. Hangi program kullanabilirim? Laptopta Valorant oynuyorum, zaten amacım sabit 60FPS almak. Oyunda 58 dereceyi gördü.

PC özellikleri: i7 4712MQ, 840M ekran kartı, 6 GB RAM. Core clock 60 Memory clock 200 yaptım ama bir FPS farkı göremedim.

Ekran kartına OC yapınca daha çok FPS farkı oluyormuş, ekran kartında denemek istiyorum bir de.
Ağır ağır +5 +5 arttırın ve sıcaklıkları gözlemleyin zaten çok fazla OC yaparsanız ayarlar sıfırlanır ve oyundan atar.

Derece limitine takılıyor olabilir.
İstediğin kadar arttır derece limiti varsa kart yaptığın işlemleri dinlemez ısısını sabit tutmaya çalışır.
Memory Clock'u o kadar arttırmana gerek yok mavi ekran alırsın. Core Clock'u ideal arttırmışsın.
ASUS GPU Tweak II ile derece limitini 65-70 arasına getir.
OC işlemini oradan yapabilirsin.
Olmama ihtimali var kesin sonuç demiyorum. Kimisinde derece limiti yükseltilebiliyor kimisinde yükseltilmiyor. Uygulamayı yönetici olarak çalıştırmayı unutmayın.

Derece limitine takılıyor olabilir.
İstediğin kadar arttır derece limiti varsa kart yaptığın işlemleri dinlemez ısısını sabit tutmaya çalışır.
Memory Clock'u o kadar arttırmana gerek yok mavi ekran alırsın. Core Clock'u ideal arttırmışsın.
ASUS GPU Tweak II ile derece limitini 65-70 arasına getir.
OC işlemini oradan yapabilirsin.
Olmama ihtimali var kesin sonuç demiyorum. kimisinde derece limiti yükseltilebiliyor kimisinde yükseltilmiyor. Uygulamayı yönetici olarak çalıştırmayı unutmayın.

Deneyeyim yorumunuz için teşekkür ederim.
Arkadaşlar indirdim ASUS OC programını GPU clock 1220 Memory clock 2000 GPU temp target 90 da idi indiriğimde ellemedim onu bu şekilde şu an FPS artışı olur mu gerçekten bu aralar FPS 0'a kadar düşüyor donma yapıyor Valorant'ta delirmek üzereyim.

Son düzenleme:
Benim önceki bilgisayarımda 740M vardı. EVGA'nın programı ile %20 fazladan FPS alıyordum. FPS 0'a düşüyorsa işlemci ısınıyordur ya da besleyemiyordur fazla arttırdıysan sıcaklıkları devamlı kontrol et.

Benim önceki bilgisayarımda 740M vardı. EVGA'nın programı ile %20 fazladan FPS alıyordum. FPS 0'a düşüyorsa işlemci ısınıyordur ya da besleyemiyordur fazla arttırdıysan sıcaklıkları devamlı kontrol et.

Sıcaklık 60ı geçmiyor hiçbir zaman sürekli kontroldeyim bu OC'den sonra bayağı düzeldi durum çok daha az FPS düşmesi yiyorum yok denecek kadar az.

840M için OC için optimum ayarlarınızı yazar mısınız son halini bende MSI Afterburner kullanıyordum bazı sorunlardan ötürü GPU Tweak 3'e geçtim ama hiç kullandım yardımcı olabilir misiniz?

Geri
Yukarı