85 TL Kulaklık Tavsiyesi

ynr123

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba eski kulaklığım bozulduğu icin yeni kulaklık almak istiyorum. Yarı profesyonel muzik için ne tavsiye edersiniz ?
Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun markasını hiç duymadım. Eline gelince fikirlerini söyler misin ?
Sennheiser mi daha mantıklı yoksa ozenc arkadaşın önerdiği mi ?
Bu arada alacağım kulakiçi kulaklik olacak.

Sennheiser HD 407'yi 4 sene hırpalaya hırpalaya kullandım, çok memnundum ama kablolar iflas etti tabii ki bir süre sonra. Bir kaç kere tamir ettim, hayatta tuttum zorlaya zorlaya ama kablo tamirlerle kısala kısala yarı boyunun da altına indi ve artık uğraşmak istemedim son kez arızalanınca. Sennheiser çok kaliteli bir marka, her ürünü fiyatının karşılığını verir. Audio Technica, Türkiye'de kulaklık konusunda çok bilinen bir marka değil ama ses sistemlerinde çok başarılı bir markadır, Sennheiser'a güvendiğin kadar güvenebilirsin. Ürün elime geçtiği zaman Sennheiser HD 407 ile detaylı olarak karşılaştırırım. Gerçi kulakiçi alacaksın sen, benim önerdiğim ürün direkt seçenek dışı kalıyor ama yine de bildiririm.

Kulaklık az önce ulaştı elime, henüz 5 dakika kadar müzik dinleyerek test edebildim, genel olarak memnunum şimdilik. HD 407'ye göre daha şık duruyor ve daha hafif, kulağı daha çok sarıyor bu yüzden dışarı daha az ses verir ve dışardan az ses gelir bir de sanki ses hacmi daha yüksek. Sennheiser biraz daha bas karakterli bir kulaklıktı, Audio Technica daha tiz karakterli ama basları da iyi veriyor, ekolayzır ile karakteri daha da iyileştirilebilir. Şimdilik düşüncelerim bu şekilde. Zaten kulaküstü kulaklık almayacaksın, biliyorum ama belki başka birinin işine yarar. Kulakiçi olarak ben de Sennheiser CX 200 öneririm.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı