850 EVO yerine Samsung SSD 850 EVO M.2 satın almak

samiali33

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, internet satış sitesinden Samsung SSD 850 EVO yerine Samsung SSD 850 EVO m.2 seçeneğini işaretlemişim ve Samsung SSD 850 EVO m.2 almış oldum benim almak istediğim dikdörtgen kutu şeklindeydi ama bu almış olduğum bellek kartına benziyor kullanma kılavuzunda ultra pclerde kullanılır yazıyor ve ürünün takılış resim şekillerinde notebook resmi var acaba yanlış mı aldım?Ben masaüstü pc kullanıcısıyım ürünü masaüstü pc de kullanabilrmiyim,kullanabilrsem nasıl ve nereye takacam? Yada iade edip Samsung SSD 850 EVO'mu alayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart modelinizi yazarsaniz yardimci olurum. Eger desteklemiyorsada iade etmekten baska careniz yok.
Her 2 urunde ayni ozelliklere sahiptir. Sadece biri direk anakarta takiliyor digeri sata kablosu ile takiliyor.

Aslında henüz anakart almadım ama almayı düşündüğüm anakart modeli iki tane ikisinide paylaşayım.
1 - Asus Z170 Pro Gaming Intel Z170 1151 Soket DDR4 3400MHz O.C Sata 3.0 Usb 3.1 ATX
2 - Asus Maximus VIII Ranger Intel Z170 1151 Soket DDR4 3400MHz O.C Sata 3.0 Usb 3.0 ATX

Aslında henüz anakart almadım ama almayı düşündüğüm anakart modeli iki tane ikisinide paylaşayım.
1 - Asus Z170 Pro Gaming Intel Z170 1151 Soket DDR4 3400MHz O.C Sata 3.0 Usb 3.1 ATX
2 - Asus Maximus VIII Ranger Intel Z170 1151 Soket DDR4 3400MHz O.C Sata 3.0 Usb 3.0 ATX
Ooo o zaman hemen iade islemini baslatin ve 950 pro lara bakin. Sistemi daha kurmadiniz sanirim. 950 pro modelinin 256gb lik olanlari su anda uygun fiyatla satiliyor denemenizi tavsiye ederim.
Neden 950 pro; artik standart sata arayuzu ahci bile olsa hiz anlaminda cok birsey vaadetmiyor. Fakat yeni nesil nvme teknolojisi bugun icin 5 kat daha fazla hiz sunuyor bize. Madem boyle bir teknoloji var bizede faydalanmak duser.

İlginiz ve yardımınız için teşekkürler, yalnız kusuruma bakmazsanız 2 anakart modelinde de M.2 (Mini mSATA) girişi mevcut,950 pro değilde, bu SSD ne yapayım iademi edeyim yoksa kullanayım mı ?
birde eğer ilgilenirseniz toplayacam masaüstü pc nin parçalarını yazayım tavsiyeniz olursa değerlendireyim.

İlginiz ve yardımınız için teşekkürler, yalnız kusuruma bakmazsanız 2 anakart modelinde de M.2 (Mini mSATA) girişi mevcut,950 pro değilde, bu SSD ne yapayım iademi edeyim yoksa kullanayım mı ?
birde eğer ilgilenirseniz toplayacam masaüstü pc nin parçalarını yazayım tavsiyeniz olursa değerlendireyim.
O slot su işe yarıyor; Okuma ve yazma hızları 2500-1500 olan yeni nesil diskleri destekliyor. Siz anakartı yazdıktan sonra degiştirin dedim zaten. Cunku standart ssd ler artık yavas yavas hız konusunda geri kalmaya basladı. Sistem tavsiyesi yapmıyorum ama siz kafanızdaki sistemi yazın ben olup olmayacagını size soyliyeyim.
Yada ben kullandıgım sistemi size atayım en azından fikir versin size.

Dosya Ekleri

• sistem.jpg
    sistem.jpg
    312,5 KB · Görüntüleme: 280
Sisteminizin Maşallahı var öncelikle acemi olduğumu belirteyim , toplamaya çalıştığım sistem budur ;
1 - işlemci intel 6700k
2 - Anakart seçeneklerini yazmıştım ( tavsiyeniz varsa )
3 - Bellek 16 gb 2X8 ddr4 hyper savage 3000 mhz ( mevcut )
4- MSI r9 390x
5 -seagate 3 tb baraccuda ( mevcut )
6 - Samsung SSD 850 EVO m.2 ( mevcut )
7 - cooler master nepton 240 mm sıvı soğutma
8 - cooler master mastercase pro 5 ( mevcut )
9 - güç kaynağı 750 + 80 W veya 850 +80 W düşünüyorum , Buyrun değerli görüşlerinizi paylaşın.

Sisteminizin Maşallahı var öncelikle acemi olduğumu belirteyim , toplamaya çalıştığım sistem budur ;
1 - işlemci intel 6700k
2 - Anakart seçeneklerini yazmıştım ( tavsiyeniz varsa )
3 - Bellek 16 gb 2X8 ddr4 hyper savage 3000 mhz ( mevcut )
4- MSI r9 390x
5 -seagate 3 tb baraccuda ( mevcut )
6 - Samsung SSD 850 EVO m.2 ( mevcut )
7 - cooler master nepton 240 mm sıvı soğutma
8 - cooler master mastercase pro 5 ( mevcut )
9 - güç kaynağı 750 + 80 W veya 850 +80 W düşünüyorum , Buyrun değerli görüşlerinizi paylaşın.

Guzel dusunmussunuz.
1. illa i7 olacak derseniz 6700k nın su anda rakibi yok.
2. Paylastıgınız anakartların 2 side sizi uzmez. Dilediginizi alın. Bugune kadar hep asus kullanmama ragmen msi ın yeni nesil ddr4 anakartlarına da bakmanızı oneririm. Cunku bunlar revizyon gormus olarak cıktılar, ne zaman gelecegini bilmiyorum ama yeni bioslu anakartlı modeller daha stabil olacaktır diye dusunuyorum. Ornek vermem gerekirse; rampage5 extreme ilk nesil ddr4 anakartı kullanırken inanılmaz sorunlar yasıyordum. Kartı servise verdim degişim aldı ve aynısından 1 tane daha verdiler oda aynı sorunlarla ugrastırdı beni. Onuda verip rampage5 usb 3.1 modelini aldım. Biraz dikkatli bakınca caktırmadan revizyona girmiş anakart oldugunu gordum cunku farklı bioslara sahip 2 anakart vardı onumuzde. Her ne kadar goruntu aynı olsada bios cıkararak cozemeyecegini anlamıs oldular. Simdilik bu sekilde gidiyorum bakalım asus ne zaman yeni anakartlarını resmi olarak olarak duyuracak. Ben daha once maximus hero8 serisine de baktım guzel kart, fakat fiyat olarak pahalı.
3. Bellekler guzel onlarda sorun yok.
4. Ekran kartı icin bekleme durumunuz varsa beklemenizi oneririm. Cunku su anda hem nvidia hemde amd yeni kartlarını duyurmak uzere. Eger sıfır alacagım diyorsanız beklemenizi oneririm. En azından yeni seri kart almıs olursunuz.
5. Mekanik harddiski kasaya takmamanızı oneririm. Bende 2 adet 3 tb mekanik harddisk var ama onları kasa icinde tutmuyorum. Bunun 2 sebebi var; 1. anakartların her ne kadar hdd leri uyutma ozelligi olsada devamlı calısmaları omurlerini kısaltıyor. Bunun onune gecmek icin Dark STOREX TEK TUŞ KLONLAMA DOCKING STATION DK-AC-DSD22C Harici Disk Kutusu bu tarz bir alet ile dısarıdan kullanıyorum. Lazım oldugu zaman acıp iş bittigi zaman kapatıyorum boylece hem disklerin omru uzamıs oluyor hemde anakart uzerinde gereksiz yuk olusturmuyorlar. 2. neden ise hız, mekanik harddisk kasa icinde sistemi inanılmaz yavaslatıyor ve bu hızlara yakısmıyor. Kısacası sisteme darbogaz yapıyor :).
6. Dedigim gibi o ssd yi iade etmek en akıllıca yontem olacaktır. Samsung 950 pro bakmanızı onermiştim.
7. Kasa cooler master olunca nepton 240 almak daha uyumlu olacaktır. H100i ile arasında zaten fark yok. Bu kapalı devre sistemlerin hepsi 3-5 derecelik fark olusturur kendi aralarında.
8. Kasa guzel secim.
9. Yeni kartları bekleyin dememin sebebi 850 watt kaliteli bir psu nun işinizi rahat gormesi icindi. Gelecek olan kartlarda enerji verimliligi en ust seviyede olacak.
Hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı