8500-9000 TL bütçede hangi işlemcili laptop alınmalı?

Keremmxo78

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ben laptop işlemcilerinden pek anlamıyorum o yüzden size bir şey sormak istedim. Laptop işlemcileri karşılaştırması nedir? Yani benim bütçem 8500-9000TL arası, bu bütçe arasındaki laptoplarda hangi işlemci daha mantıklı olur? Bu bütçede 10300H işlemci nasıldır? 10300H + 1660 Ti buldum bu fiyata, nasıldır bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Amaç oyun ise öncelik ekran kartı olsun. 10. nesil Intel ve 4. nesil Ryzen işlemcilerin hepsi oyun için yeterli. O işlemci ötekinden biraz daha iyi diye ekran kartından kısma. 2x8 şekilde 16 GB RAM, yüksek kapasite bir SSD, yüksek tazeleme hızlı bir panel diğer bakılacak unsurlar. İş için bakıyorsan çok çekirdekli işlemcilere yönelip, ekran kartından biraz feragat edebilirsin.

Amaç oyun ise öncelik ekran kartı olsun. 10. nesil Intel ve 4. nesil Ryzen işlemcilerin hepsi oyun için yeterli. O işlemci ötekinden biraz daha iyi diye ekran kartından kısma. 2x8 şekilde 16 GB RAM, yüksek kapasite bir SSD, yüksek tazeleme hızlı bir panel diğer bakılacak unsurlar. İş için bakıyorsan çok çekirdekli işlemcilere yönelip, ekran kartından biraz feragat edebilirsin.
şu bilgisayarı almayı düşünüyorum amacım oyun ve ekran kartı olarak gerçekten iyi işlemci ise 10.nesil yeterli demiştiniz ekran olrak ips ve 144hz 512gb m2 ssd var bunlar gayet iyi özellikler ve bu fiyata göre mükemmel tek sıkıntı bilgisayar hakkında hiçbirşey bahsetmemişler ramler tek kanal mı çift kanal mı ssd yuvası olarak 2.5'' bir yuva var mı bunları hiç bahsetmemişler o yüzden almadan bilemiyorum sormak istediğim eğer tek kanal olursa pek fazla sıkıntı olur mu çünkü bi 16gb daha alacak param yok onun yerine bi 8gb alsam olur mu yani 16+8 tarzında aynı ram markası ?

Acer servisi arayıp model bilgileri üzerinden RAM konusunu öğrenebilirsin bence. Yüksek ihtimalle 2x8'dir ama netleştirmek iyi olur.

Geri
Yukarı