8500-9000TL sistem önerisi

• Konuyu başlatan mettho
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 989

mettho

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar sistem toplamayı düşünüyorum 8500-9000TL civarında bütçem var.

Sisteme SSD ve harddisk koymazsanız daha iyi olur iki parçayada sahibim.

Sistem önerilerinizi bekliyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazır sistem mi düşünüyorsunuz?

Siz toplayabilir misiniz?
Sizin toplayabildiğinizi sanıyorum o yüzden sistemi öneriyorum:

9000 TL.

Son düzenleme:
Hazır sistem mi düşünüyorsunuz?

Siz toplayabilir misiniz?
Sizin toplayabildiğinizi sanıyorum o yüzden sistemi öneriyorum:

9000 TL.
kendim toplamayı düşünüyorum

sistemi beğendim fakat bir şey sorucam rtx 3060 ti beklemek mantıklı olur mu yoksa 2070 super alınır mı? 1-2 aylık zamanım var

Eğer şimdi almayacaksanız bekleyin, şimdi almayı düşünüyorsanız alın. 2070 Super her zaman güçlü olacak. Daha ucuza daha fazla performans alabilme ihtimaliniz var o yüzden bence bekleyin.

Tabii ki siz bilirsiniz, şimdi alırsanız da çok güçlü olacak sisteminiz.

Kendim toplamayı düşünüyorum.

Sistemi beğendim fakat bir şey sorucam RTX 3060 Ti beklemek mantıklı olur mu yoksa 2070 Super alınır mı? 1-2 aylık zamanım var.

Beklemek mantıksız bana göre 1 aya belki düşündüğünüz işlemci 300 lira artacak bu dönemde dolar üzerinden bir şey alınıyorsa hemen alınmalı.

Eğer şimdi almayacaksanız bekleyin, şimdi almayı düşünüyorsanız alın. 2070 Super her zaman güçlü olacak. Daha ucuza daha fazla performans alabilme ihtimaliniz var o yüzden bence bekleyin.

Tabii ki siz bilirsiniz, şimdi alırsanız da çok güçlü olacak sisteminiz.
2070 super ne zaman kadar götürür mesela? cyberpunk falan full grafik oynatır mı

@Lux ultisi kullanan kedi Yaptığınız sistem pek olmamış. Tek kanal 16 GB RAM kullanmak yerine 2x8 kullansanız daha mantıklı.

Ekran kartı uzunluğu 32.8 santimetre iken kasa maksimum 33 santimetreye kadar destek sunuyor. Yani arada santimetre dahi yok. Daha iyi bir kasa tercihi yapılabilir eğer o ekran kartı koyulacaksa.

@Lux ultisi kullanan kedi Yaptığınız sistem pek olmamış. Tek kanal 16 GB RAM kullanmak yerine 2x8 kullansanız daha mantıklı.

Ekran kartı uzunluğu 32.8 santimetre iken kasa maksimum 33 santimetreye kadar destek sunuyor. Yani arada santimetre dahi yok. Daha iyi bir kasa tercihi yapılabilir eğer o ekran kartı koyulacaksa.
Hocam Intel'lerde çift kanal pek etki etmiyor diye biliyorum.

Bir de sizin de önerdiğiniz bir sistemde tek 16 GB önerdiğinizi gördüm ondan önerdim.

Kasa olayına da dikkat etmedim hiç. O zaman siz önerin. Daha iyi olur.

Bir de sizin de önerdiğiniz bir sistemde tek 16 GB önerdiğinizi gördüm ondan önerdim.
Hangisi o, link verir misiniz? Ben hiç tek kanal önermem. Gözümden kaçmış olabilir ya da çok uygun fiyatlı bir hazır sistemdir.

Kasa olayına da dikkat etmedim hiç. O zaman siz önerin.
Eğer 2070S Trio olacaksa CM MB511 modeli de seçilebilir 650W PSU dahil olarak.

Pahalıya patlıyor biraz ama:

CM TD500 Mesh
CM MB511
Phanteks P400A
Aerocool Airhawk DUO

Gibi modeller de tercih edilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı