8500 TL bütçeli bilgisayar toplama

Hzuw

Femtopat
Merhabalar arkadaşlar 8500 TL bütçem var.
Önereceğiniz sistemler hazır sistem olmak zorunda değildir.
Parça parça toplayıp birleştirebilirim.
İşlemci olarak AMD kesinlikle düşünmüyorum.
Samsung 500GB 970 Evo Plus NVMe M.2 SSD (3500 MB okuma / 3200 MB yazma) yeterli bir disk benim için.
İlk amacım sistemin uzun süre kullanılabilir olması ( 7, 8 yıl )
İkinci amacım oyun oynayabilmek.
Render yapmayı planlamıyorum.
RGB ışıklandırma sevmiyorum olsa da olur olmasa da olur.

AMD'yi neden "kesinlikle" düşünmüyorsunuz?

Tercih meselesi sanırım. Sistemimde AMD olmasını istemiyorum. Bunun için beni suçlayamazsın, değil mi? Konumuz neden AMD düşünmem değildir, konumuz yukarıda bahsettiğim durumda en iyi F/P ürünü toplamak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar 8500 TL bütçem var.
Önereceğiniz sistemler hazır sistem olmak zorunda değildir.
Parça parça toplayıp birleştirebilirim.
İşlemci olarak AMD kesinlikle düşünmüyorum.
Samsung 500GB 970 Evo Plus NVMe M.2 SSD (3500 MB okuma / 3200 MB yazma) yeterli bir disk benim için.
İlk amacım sistemin uzun süre kullanılabilir olması ( 7, 8 yıl )
İkinci amacım oyun oynayabilmek.
Render yapmayı planlamıyorum.
RGB ışıklandırma sevmiyorum olsa da olur olmasa da olur.

Render yapmak için Intel düşünmeniz ironik, oyun performansı olarak aradaki 5FPS farkı istiyorsunuz sanırım. Yeterli olacak disk neden 1000TL anlamadım. Bize sormanın ne anlamı kaldı?

Render yapmak için Intel düşünmeniz ironik, oyun performansı olarak aradaki 5FPS farkı istiyorsunuz sanırım. Yeterli olacak disk neden 1000TL anlamadım. Bize sormanın ne anlamı kaldı?

Sanırım yanlış okudunuz render yapmayı düşünmüyorum. Neden bu kadar soğuk ve karşıt bakıyorsunuz. Yardım istiyorum bunun neresi kötü?
Herkes AMD tercih etmek zorunda değil ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım yanlış okudunuz render yapmayı düşünmüyorum

Özür dilerim, planlamıyorum yazmışsınız. O zaman o SSD'yi almanız daha da saçmalaştı. Aşırı gereksiz, M.2 SSD'ye günlük kullanım için hiç ihtiyaç yok zaten, farkı anlamazsınız. Siz bir de en pahalısından alıyorsunuz. Intel konusunda, render yapmayacaksanız tercih edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı