8500 TL bütçeyle hangi laptop alınmalı?

Bütçe
8500
Intel işlemciler laptopta daha performanslılar.

Testlere göz atın isterseniz Ryzen işlemciler daha performanslıdır.
Arkadaşlar mühendislik programları kullanıyorum ve FPS oyunları oynuyorum. Üç seçenek arasında kaldım. 1. sorum şudur; HP Pavilion ısınma sorunu var mı? 2. soru da; Ryzen yerine Intel işlemci seçsem beni daha az mı götürür? Ben alacağım laptopu 5-6 yıl kullanmak istiyorum ve sanayiye sürekli girip çıkmasını istemiyorum.
Başka önerileriniz varsa paylaşabilirsiniz, sevgiler...

Ben olsam HP'yi alırdım işlemcisi daha iyi diğerlerine göre.

Lenovo en iyi seçim. 4600H, 10300H'e kıyasla daha uzun ömürlü olup daha performanslı olacaktır genellikle.

Pavilion ısınma sorunlu ve Lenovo Acer Nitro'ya göre malzeme kalitesi ve tepkime süresi olarak daha iyi.

Lenovo en iyi seçim. 4600h, 10300H'e kıyasla daha uzun ömürlü olup daha performanslı olacaktır genellikle.

Pavilion ısınma sorunlu ve Lenovo Acer Nitro'ya göre malzeme kalitesi ve tepkime süresi olarak daha iyi.

Pavilion'larda ısınma sorunu yok diye biliyorum artık.

Acer'i eledik o zaman :)
Pavilion kullanan var mı ısınma sorunu yoksa 144Hz ve Ryzen 7 CPU'su ile gözüm oraya kayıyor sürekli :)
Witcher 3 gibi ağır grafikli oyunlar da oynayacağım ona göre bir seçim yapmam gerekiyor.

Pavilion kullanan var mı ısınma sorunu yoksa 144Hz ve Ryzen 7 CPU'su ile gözüm oraya kayıyor sürekli :)
Witcher 3 gibi ağır grafikli oyunlar da oynayacağım ona göre bir seçim yapmam gerekiyor.
Acer ya da Lenovoyu tercih ederdim. Lenovo'da coil whine a rastlayan birçok kişi gördüm kenarda not edin. Acer'ın soğutması daha iyi ancak malzeme kalitesi Lenovo'dan bir tık (çok değil) düşüktür. Son zamanlarda da Acer'da fan sesinden rahatsız olan 3-4 kullanıcı konusu gördüm, tiz ses geliyor vs diye. Yani anlayacağınız her ikisinin eksisi artısı var.

Ben Acer'a daha sıcağım coil whine a duyarlı olduğumdan ve Acer daha iyi soğuttuğundan dolayı.

Acer ya da Lenovoyu tercih ederdim. Lenovo'da coil whine a rastlayan birçok kişi gördüm kenarda not edin. Acer'ın soğutması daha iyi ancak malzeme kalitesi Lenovo'dan bir tık (çok değil) düşüktür. Son zamanlarda da Acer'da fan sesinden rahatsız olan 3-4 kullanıcı konusu gördüm, tiz ses geliyor vs diye. Yani anlayacağınız her ikisinin eksisi artısı var.

Ben Acer'a daha sıcağım coil whine a duyarlı olduğumdan ve Acer daha iyi soğuttuğundan dolayı.
Acer daha iyi soğutmuyor, her iki model de aynı soğutma kabiliyetine sahip. Coil whine vs. şansa bağlı, her modelde çıkabilir. Sanırım Gaming serisinde 1 tık daha yüksek çıkma şansı.

Bir de ekranın tepkime süresi Acer'dan daha iyi.

Pavilion'larda ısınma sorunu yok diye biliyorum artık.
Düzeltilmedi daha, nedense bunu durmadan duyuyorum. Ryzen modelleri 1 tık daha soğuk çalışacaktır ama anca kurtarır o da büyük ihtimalle. Ben olsam risk almazdım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Lenovo 120Hz. Oyunlarda da 4600H ve 4800H'ın farkını görmezsin. Render, video editleme yapıyorsan başka ama.

Son düzenleme:
Acer daha iyi soğutmuyor, her iki model de aynı soğutma kabiliyetine sahip. Coil whine vs. şansa bağlı, her modelde çıkabilir. Sanırım Gaming serisinde 1 tık daha yüksek çıkma şansı.

Bir de ekranın tepkime süresi Acer'dan daha iyi.
Evet ekran konusunda Lenovo önde.

Ama soğutma konusunda Acer daha önde, Lenovo'nun ki kötü demiyorum...
Kaynak: Acer (Dk: 5.07), Lenovo (Dk: 5.07).

Acer ortalama olarak daha soğuk.

Evet ekran konusunda Lenovo önde.

Ama soğutma konusunda Acer daha önde, Lenovo'nun ki kötü demiyorum...
Kaynak: Acer (Dk: 5.07), Lenovo (Dk: 5.07).

Acer ortalama olarak daha soğuk.
Aklımda aynı derecelerde oldukları kalmış, 1 tık daha iyi olduğu doğru.

Ben her türlü Lenovo alırdım, soğutması kendisine yetiyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı