8500 TL dizüstü bilgisayar önerisi

DawnBattle

Hectopat
Dizüstü bilgisayar arıyorum, amacım oyun oynamak ve yazılımla ilgilenmek. Yaklaşık 8500 ₺ bütçem var. Zaten bazı özellikleri belli;
  • Marka MSI.
  • Ekran 17.3 inç
  • RAM 16 GB.
  • İşlemci i7 ve 7. Nesil.
  • Ekran kartı 1050 Ti veya 1060 olabilir.
  • 1 TB HDD + 256 GB SSD.
Aslında tüm özellikleri hazır olunca ne önerisi istiyorsun diye bir düşünce oluşmuş olabilir ama bir sürü aynı özellikte model var, o yüzden öneri bekliyorum. Yeniden teşekkürler.

2019 un 3. çeyreğinde 8500 tl verip ömrünü doldurmuş bir gpu ya sahip sistem almak ahmaklık. En az 1660 ti sistem al bence ben olsam üstüne bir miktar daha ekleyip 2060 zorlardım msi takıntın olmasın illa msi diyosan kdv indirimlerin de vs kovala fakat gidip te 1050ti ye 8.5k verme çöpe atmış olursun, ayrıca 9. Nesil i7, 1660ti alabilecek bir meblağa insan neden 7. Nesil ve 1050 ti almak ister ki.

Monster Tulpar T5 V19.1.1 ekran boyutu ve marka sevdanız hariç her şeyi fazlasıyla karşılıyor.
Öncelikle kusura bakmayın bir sorundan dolayı aynı gün içerisinde önerinizi cevaplayamadım. İlginiz ve öneriniz için çok teşekkürler. Msi takıntım yok aslında, diğer markaların gereksiz ısındığını bu yüzden bilgisayar alınacaksa msi alınması gerektiğini duymuştum ve ön yargı oluşmuş demek ki. Önerinizi dikkate aldım ve gerçekten önerdiğiniz bilgisayar tam bana göre. 15.6 inç ekranın yeterli olacağını sanmadığımdan bu bilgisayarın 17.3 inçlik olanını almayı planlıyorum. Ocak ayı gibi alacağım, umarım o zaman da monsterlar indirimde olur.
2019 un 3. çeyreğinde 8500 tl verip ömrünü doldurmuş bir gpu ya sahip sistem almak ahmaklık. En az 1660 ti sistem al bence ben olsam üstüne bir miktar daha ekleyip 2060 zorlardım msi takıntın olmasın illa msi diyosan kdv indirimlerin de vs kovala fakat gidip te 1050ti ye 8.5k verme çöpe atmış olursun, ayrıca 9. Nesil i7, 1660ti alabilecek bir meblağa insan neden 7. Nesil ve 1050 ti almak ister ki.
Ben buraya yazana kadar kendi bütçemde 1660 ti ve 9. Nesil dizüstü bilgisayar bulamadım. O yüzden almayı düşündüğüm özellikler düşüktü ama şimdi 1660ti düşünüyorum. 2060 a zorlayamıyorum çünkü cidden zorlamak gerekiyor dizüstü bilgisayar olduğu için sanırım 😂 İlgin için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı