8500 TL laptop önerisi

Atar68

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, oyun oynamak için laptop bakıyorum 1-2 haftadır ve henüz karar veremedim. Son olarak şu 2 laptop arasında kaldım:

İkisi arasında kalma sebebim işlemci çekirdekleri, MSI'da işlemci yüksek fakat ekran kartı ve Hz düşük, ASUS'ta işlemci düşük, ekran kartı ve Hz yüksek. Sizce 4 çekirdek 8 thread günümüz ve ileri tarihli oyunlar için yeterli olur mu?

Asus TUF'un ekranı 21.5 MS. Rekabetçi oyunlar oynuyor isen senin için sorun yaratır.
Innolux N156HRA-EA1 panelini kullanıyor diye biliyorum.

Dosya Ekleri

• RespTime-ASUS_TUF_Gaming_F15-N156HRA-EA1.png
    RespTime-ASUS_TUF_Gaming_F15-N156HRA-EA1.png
    381,4 KB · Görüntüleme: 33
Msi Gf63 tek fanlı ve ısınma sorunlu bir model, alınmaz. Asus tercih edilebilir fakat bütçe biraz artarsa şu modeli öneririm;
Malzeme kalitesi konusunda çok iyi ve Dynamic Boost teknolojili 1650, 2020 1650ti gücünü v
özellikleri beğendim fakat kullandınız yada kullananı gördünüz mü ?
Asus TUF'un ekranı 21.5 MS. Rekabetçi oyunlar oynuyor isen senin için sorun yaratır.
Innolux N156HRA-EA1 panelini kullanıyor diye biliyorum.
anladım çok teşekkür ederim bunu bilmiyordum

özellikleri beğendim fakat kullandınız yada kullananı gördünüz mü ?
Ben kendim 2020 model Rog Strix kullanıyorum. Performans anlamında birşey diyemem, özellikleri farklı. Soğutma konusunda çok başarılı bir model, i7-10750H gibi çok ısınan bir işlemciyi bile rahatça soğutabiliyor, ayrıca işlemcide sıvı metal kullanılıyor. Malzeme kalitesi konusunda da bu bütçedeki en iyi modellerden.

Ben kendim 2020 model Rog Strix kullanıyorum. Performans anlamında birşey diyemem, özellikleri farklı. Soğutma konusunda çok başarılı bir model, i7-10750H gibi çok ısınan bir işlemciyi bile rahatça soğutabiliyor, ayrıca işlemcide sıvı metal kullanılıyor. Malzeme kalitesi konusunda da bu bütçedeki en iyi modellerden.
son zamanlardaki fiyat durumu nedir bu laptopun, sizce hemen almalımıyım yoksa fiyat düşer mi?

Pek düşeceğini zannetmiyorum, çıktığı zamandan beri fiyatı çok değişmemiş olan bir model. Bi ara 10 bine çıkmıştı fakat yine 8 bine indirdiler.
peki neden fiyatı bu kadar düşük ,aynı özelliklerdeki laptoplara baktığımız zaman 10k dan aşağısını bulamıyoruz ve malzeme kalitesinin güzel olduğunu söylüyorsunuz.

peki neden fiyatı bu kadar düşük ,aynı özelliklerdeki laptoplara baktığımız zaman 10k dan aşağısını bulamıyoruz ve malzeme kalitesinin güzel olduğunu söylüyorsunuz.
Bu piyasada olması gereken fiyatta satılan bir ürün. Diğer satıcılar piyasanın çok üstünde fiyatlandırma koyuyorlar. Örneğin birkaç hafta önce 9.000'e 1660ti bulunan Tuf alabiliyordunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı