8500 TL laptop tavsiyesi

Bütçe
5000-8500 TL

ThanatosyTale

Decapat
Arkadaşlar, taşınabilirlik durumu açısından bir laptopa ihtiyacım var ve galiba pazartesi satın alacağız. Canlı derslere girmek, ödevleri yapmak, video izlemek, müzik dinlemek ve bazen dizi izlemek için kullanacağım. Bütçe en fazla 8500 TL'ye kadar çıkabilir.
Önemsediğim özellikler şunlardır:
-Malzeme kalitesi.
-İşlemci gücü.
-Ekran kalitesi.
-RAM kapasitesi (en az 8 GB RAM olmasına önem veriyorum. Bir de RAM'i yükseltilebilir olursa çok güzel olur ileride duruma göre bir 8 GB RAM daha ekleyip 16 GB RAM yapmış olurum.)
Not: Ailemi ikna edemediğim için mecbur mağazadan alacağız. Mağazada mevcut ürünleri öneriniz.
Şimdiden yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum.

Huawei MateBook 14'e bakabilirsin. Taşınabilirlik başta olarak tasarlanmasına rağmen içindeki Ryzen 4600H çok güçlü işlemci. Oyun laptoplarında bile tercih ediliyor.
Kendisine bir hayli kronik sorunlu diyorlar hocam. Onun yerine yine 4600H işlemcisine sahip olan Matebook D16 tercih edilebilir.

MateBook 13'ü kullandım, mis gibi makine. @Mithat Berhan 'ım da D15 kullanıyor, memnun. 14'e kronik sorunlu diyen ilk seni görüyorum.
Şu ana dek birçok kullanıcı touchpad ve esc tuşunda sorun meydana geldiğini ve rahatsız edici derecede ışık sızmasına denk geldiğini söyledi. Her cihaz böyle olacak diye bir şey yok fakat sorunlu olmaya aday bir model.

Şu ana dek birçok kullanıcı touchpad ve esc tuşunda sorun meydana geldiğini ve rahatsız edici derecede ışık sızmasına denk geldiğini söyledi. Her cihaz böyle olacak diye bir şey yok fakat sorunlu olmaya aday bir model.
Nerede söylediler bunu? Sosyal'de söyledilerse inanma. Burada Corsair Vengeance RAM'lere kronik sorunlu dediler, Samsung ve Micron ciplere dandik dediler 🤣

Nerede söylediler bunu? Sosyal'de söyledilerse inanma. Burada Corsair Vengeance RAM'lere kronik sorunlu dediler, Samsung ve Micron ciplere dandik dediler 🤣
Yok hocam, forumda da duydum fakat birçok satılan yerin yorumunda da tek tük de olsa hep aynı sorunlara denk geldim. Belki de çok sık çıkmıyordur fakat sorun çıkan her cihazda aynı sorunlara denk geliniyor olması işkillendirici. Yoksa özelliklerine bakıldığında 2K IPS ekran ve o mobiliteyle performans gayet cazip fakat risk almaya değmez. Diğer Matebook modelleri de gayet güzel, siz de kullanmışsınız hatta bilirsiniz. Zarif ve performanslı cihazlar. O yüzden diğer modelleri önerilebilir bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı