8500 TL laptop tavsiyesi

Bütçe
5000-8500 TL
:O Casper attın... APU sistem derken Ryzen 7 5700U grafik birimi attığından daha iyi bunu biliyor muydun? Ayrıca 3200MHZ de çalışıyor ramler.
Sadece bir bakın dedim o laptoba. Bir tane işlemciyi tutturmuşsunuz iyi iyi diye, tamam iyi de dediğiniz işlemci Huawei D14'de var. Ben daha güncel bir model olan D16'yı öneriyorum.

Sadece bir bakın dedim o laptoba. Bir tane işlemciyi tutturmuşsunuz iyi iyi diye, tamam iyi de dediğiniz işlemci Huawei D14'de var. Ben daha güncel bir model olan D16'yı öneriyorum.
Taşınabilirliği kolay olsun demiş. Attığın laptop 15.6 inç. İyi iyi diye tutturan ben değilim grafikler ve veriler yani bilim. İyi dediğim işlemci Huawei D14'de yok. Güncel dediğin modelde Ryzen 5 4.nesil var benim attığımda Ryzen 7 5.nesil. Birisi 6 çekirdek birisi 8. Arkadaşın istediği laptop gaming değil bu yüzden 16 Gb RAM gereksiz. 8Gb RAM tam uygun hem de dual channel 4+4 Gb. Bilerek böyle yapmışlar ki Ryzen 7 tam performans versin.

Taşınabilirliği kolay olsun demiş. Attığın laptop 15.6 inç. İyi iyi diye tutturan ben değilim grafikler ve veriler yani bilim. İyi dediğim işlemci Huawei D14'de yok. Güncel dediğin modelde Ryzen 5 4.nesil var benim attığımda Ryzen 7 5.nesil.
Laptop alıyoruz işlemci değil. 1.6 inç fark var. Ben daha önce hem 13 hem 15.6 hemde 17.3 kullandım. 17.3 dışında hepsinin taşıması gayet kolay. D14 olayına gelirsek kusura bakma 3700'ü 5700 olarak görmüşüm.

Dostum. 8500TLlik laptop alıyorsun çöp değil :D
Doğru diyorsun bütçe az değil. Ama ben olsam 16GB ram alırdım. Dediğin işlemcinin tam performans çalışma olayını biliyorum. Burdan sonrası arkadaşa kalmış. Senin dediğin modellerde gayet iyi ve tercih edilebilir modeller. 8GB ram çok kafaya takılmayacaksa alınabilir.

Doğru diyorsun bütçe az değil. Ama ben olsam 16GB ram alırdım. Dediğin işlemcinin tam performans çalışma olayını biliyorum. Burdan sonrası arkadaşa kalmış. Senin dediğin modellerde gayet iyi ve tercih edilebilir modeller. 8GB ram çok kafaya takılmayacaksa alınabilir.
Bu arada işlemci bilgisayarın beynidir haberin olsun. Yani evet işlemci alıyorsun :D RAM fiyatı 400 tl falan...

Arkadaşlar şimdi Huawei olan modelin artısı malzeme kalitesi(metal kasa komple) ve 16 GB RAM olması. Lenovo olan modelin artısı daha iyi bir işlemci ve marka değeri. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Bir de acaba bu fiyatlar civarında başka seçenekler var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı