8500 TL laptop tavsiyesi

Bütçe
5000-8500 TL
Arkadaşlar şimdi Huawei olan modelin artısı malzeme kalitesi(metal kasa komple) ve 16 GB RAM olması. Lenovo olan modelin artısı daha iyi bir işlemci ve marka değeri. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Bir de acaba bu fiyatlar civarında başka seçenekler var mıdır?
Bu cihazda oyun oynanmayacak. Yani fazla ısınma olmaz. Genede kasa önemli. 16GB önemli bir artı. Marka değeri hiç belli olmaz. Ne markalar var ama bazen batırıyorlar. İşlemci ise arkadaşında dediği gibi gayet iyi bir işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:

Tam bu laptopta karar kıldım ama maalesef TN panel olduğunu fark ettim oysaki Hepsiburada'da satılan sonu etx ibaresi ile biten model IPS imiş. Cidden çok üzüldüm keşke mağazada satılan IPS olan model olsa imiş. Bu arada Apple M1 işlemcili modeller bütçemi çok aşıyor arkadaşlar. Acaba başka bir model önerebilir misiniz? Dediğim gibi keşke ctx değil etx ile biten IPS modeli olsaydı hevesim kırıldı resmen :(

Bütçe arttırabilme şansınız olursa alabileceğiniz en güçlü cihaz M1 işlemcili MacBook Air olur. Oyun dışında her işinizi çok rahat yıllarca görür. İleriye dönük olarak bundan daha iyi cihaz yok bence fiyatına göre.

Tam bu laptopta karar kıldım ama maalesef TN panel olduğunu fark ettim oysaki Hepsiburada'da satılan sonu etx ibaresi ile biten model IPS imiş. Cidden çok üzüldüm keşke mağazada satılan IPS olan model olsa imiş. Bu arada Apple M1 işlemcili modeller bütçemi çok aşıyor arkadaşlar. Acaba başka bir model önerebilir misiniz? Dediğim gibi keşke ctx değil etx ile biten IPS modeli olsaydı hevesim kırıldı resmen :(
Kanka 6500 lira zaten kalan parayla QHD 2K IPS monitör alırsın filmini vs izlersin evde ama sanırım çok dolaşan birisin o yüzden ikinci el M1 bakmanı öneririm. Ya da Ryzen 7 3700u işlemcili bir laptop.

Arkadaşlar bu laptop sizce nasıl?
Ips ekranlı ve işlemcisi de iyi gözüküyor gibi.
Bu ondan daha iyi SSD dışında ama fiyata bak.
Macbook Air M1 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Macbook Air M1 en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da. Satın al.

1000 TL daha koy bundan al ya da ikinci elini al bunun.

Bu arada, oyun oynayacak mısın?

Bu ondan daha iyi SSD dışında ama fiyata bak.
Macbook Air M1 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Macbook Air M1 en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da. Satın al.

1000 TL daha koy bundan al ya da ikinci elini al bunun.

Bu arada, oyun oynayacak mısın?

Oyun oynamayacağım. Sadece dediğim amaçlarda kullanılacak. Attığın laptop gayet güzel de işlemcisi biraz düşük gibi. Acaba 7 bin TL civarına IPS ekranlı 5700u gibi güçlü işlemcili bir model bulamaz mıyız?

Yeni konular

Geri
Yukarı