8500 TL monitör dahil PC toplama

Jochen

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Maksimum 8500 TL'ye monitör dahil bilgisayar. Monitör için 144Hz önerisi alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyrun hocam.

Dosya Ekleri

• new 8.5k.png
    new 8.5k.png
    68,5 KB · Görüntüleme: 80
Monitör 1700 TL:

İşlemci: AMD Ryzen 7 2700X, 2000TL:

Ekran kartı: MSI GTX 1650 Super, 2000 TL:

RAM: Corsair 16 GB (2x8GB) CL15 3000 MHz, 720 TL:

SSD: Adata XPG SX6000 PRO 512 GB 2100MB-1500MB/s, 690 TL:

Anakart: Gigabyte B450M S2H 3600MHz, 640 TL:

PSU(Power Supply): FSP FSP700-60AHBC 700W, 530 TL:

TOP: 8300 TL

Bütçeyi 100 TL aşabilirseniz şu ikiliyi öneririm:

Düzenleme: @trombonist76 bu bütçeye 240GB ve de üstelik kronik sorunlu bir SSD; aynı zamanda 8 GB RAM önermişsin. Sana kızgın attım diye bana kızgın atıyorsun. Komiksin :)

Son düzenleme:
Bütçeyi 100 TL aşabilirseniz şu ikiliyi öneririm:

Düzenleme: @trombonist76 bu bütçeye 240GB ve de üstelik kronik sorunlu bir SSD; aynı zamanda 8 GB RAM önermişsin. Sana kızgın attım diye bana kızgın atıyorsun. Komiksin :)

Dostum RAM sonradan eklenebilir. Bu bütçeye göre RAM çift kanal yapabilirim ama daha iyi monitör benim kriterlerimde daha ağır basıyor. Ayrıca bu fiyat bandında Ryzen 5 3500 önermen sence kızgın atmama yetmez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Jochen
Fark ettiyseniz önerdiğim sistemde RTX2060 bulunuyor. Zaten AMD ekran kartı almanızı önermem. Ayrıca attığım sistemin benzerini o fiyata toplamak çok zor. Bu yüzden bütçeyi 100 TL aşabilirseniz, attığım ikiliyi almanız tavsiyemdir.

@trombonist76
İlk olarak ben senin dostun değilim. İkinci olarak işlemciyi yükseltip ekran kartından, SSD'den ve RAM'den kısmak aşırı mantıksız ki zaten 3500 2060'ı hayli hayli besliyor. Attığın monitöre gelirsek, "MSI" diye efsane falan olmuyor. Benim attığım monitörün daha iyi olduğunu düşünüyorum. RAM sonradan eklenebilir demişsin, buna açıklama yapmama bile gerek yok; tuhaf bir kafa yapısı. Sonuçta arkadaşın bütçesi 4.000 TL değil, 8.500 TL. RAM sonradan eklenebilir ne yahu :D Ek olarak da önerdiğin SSD "kronik sorunlu" yani arkadaş bu SSD'yi alırsa ileride sıkıntı yaşayacak. Kısacası topladığın sistem rezalet.

RTX 2060 ekledim. SSD değiştirdim @Batu Z buna da bir şey söylemezsin umarım. 🤣
@Jochen
Fark ettiyseniz önerdiğim sistemde RTX2060 bulunuyor. Zaten AMD ekran kartı almanızı önermem. Ayrıca attığım sistemin benzerini o fiyata toplamak çok zor. Bu yüzden bütçeyi 100 TL aşabilirseniz, attığım ikiliyi almanız tavsiyemdir.

@trombonist76
İlk olarak ben senin dostun değilim. İkinci olarak işlemciyi yükseltip ekran kartından, SSD'den ve RAM'den kısmak aşırı mantıksız ki zaten 3500 2060'ı hayli hayli besliyor. Attığın monitöre gelirsek, "MSI" diye efsane falan olmuyor. Benim attığım monitörün daha iyi olduğunu düşünüyorum. RAM sonradan eklenebilir demişsin, buna açıklama yapmama bile gerek yok; tuhaf bir kafa yapısı. Sonuçta arkadaşın bütçesi 4.000 TL değil, 8.500 TL. RAM sonradan eklenebilir ne yahu :D Ek olarak da önerdiğin SSD "kronik sorunlu" yani arkadaş bu SSD'yi alırsa ileride sıkıntı yaşayacak. Kısacası topladığın sistem rezalet.
Ne yani tek slot ram için %15'lik işlemci performansını ve 6 thread'i çöpe atmamı mı istiyorsun. Gerçekten sıfırsın.

Dosya Ekleri

• nn.png
    nn.png
    72,7 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleme:
@trombonist76 Bilginizin olmadığı konularda neden konuşuyorsunuz? 8 GB RAM ve 250 GB SSD mi kaldı?
Şu sisteme bakabilirsiniz. Mağazalarda stok var.
Monitör için ayrı bir konu açmanızı tavsiye ederim.

@trombonist76 Bilginizin olmadığı konularda neden konuşuyorsunuz? 8 GB RAM ve 250 GB SSD mi kaldı?
Şu sisteme bakabilirsiniz. Mağazalarda stok var.
Monitör için ayrı bir konu açmanızı tavsiye ederim.
İmzanızda 120gb SSD olduğuna göre kalmış hocam.

Geri
Yukarı