8500 TL'ye kadar laptop önerisi

Hocam yeni üye olduğum için mesaj atamama gibi bir sıkıntım var sanırım,ben de sizinle aynı model laptop alacağım için yazıyorum internet üzerinde birçok şikayet yazılmış fps değerlerinin düşüklüğü musteri hizmetleri şikayetleri vs sizin kullanıcı olarak yorumlarınız nelerdir oyunlarda fps testi yapma şansı buldunuz mu ? Artı eksi olarak bana değerlendirmenizi yazarsanız çok mutlu olurum.

Geçen gün forest oynarken steam'den fps Özelliğini açtım, forest giriş ekranından high'ı seçip graphics'ten anti aliasing'i 16 da açmıştım ve 60 fps aldım.

Bugün the honor ve forza 4 indirebilirsem onları da atarım. Sınavlardan dolayı pc de sadece 3-4 oyun var onlar da son çıkan oyunlar değil.

Geçen gün forest oynarken steam'den fps Özelliğini açtım, forest giriş ekranından high'ı seçip graphics'ten anti aliasing'i 16 da açmıştım ve 60 fps aldım.

Bugün the honor ve forza 4 indirebilirsem onları da atarım. Sınavlardan dolayı pc de sadece 3-4 oyun var onlar da son çıkan oyunlar değil.
Teşekkür ederim laptop hakkındaki genel artı eksi görüşlerinizi de yazabilir misiniz rica etsem ? Bir de sizce 700 800 civarı daha fazla verip başka bir marka almak daha mı mantıklıdır ?

Ben Dell G515 almayı düşünüyorum ama nereden alsam diye kararsız kaldım. Hepsiburada'da 8100 TL'ye geliyor. Ebrar Bilgisayarda'da Trendyol aracılığı ile 7739 TL'ye geliyor, ama Ebrar Bilgisayar Sosyal'de önerilmiyor. Yaklaşık 400 TL fark var ve düşük bir miktar değil.

Bahsedilen yerler;
Hepsiburada'daki fiyat
Trendyol (Ebrar Bilgisayar)'daki fiyat

Teşekkür ederim laptop hakkındaki genel artı eksi görüşlerinizi de yazabilir misiniz rica etsem ? Bir de sizce 700 800 civarı daha fazla verip başka bir marka almak daha mı mantıklıdır ?

Bu özelliklere sahip bahsettiğiniz fiyat aralığındaki markalar büyük ihtimalle Dell 7577dir diye tahmin ediyorum. Onu kullanan arkadaşım da var ve gayet memnun ama kaç fps alıyor performansı nedir bilmiyorum.

Monster'da ise herhangi bir sorun göremedim ısınma problemi yok olursa turbo moda alırsınız ses fazla çıkıyor derseniz zaten hoparlör ile oyun oynayan kaldı mı bilmiyorum kulaklık ile ses bastırılıyor. Ekranda ışık sızması yok, fan sesini başka laptoplar ile karşılaştıramadım yani normal kabul edebileceğim bir referansım yok. Ama beni rahatsız etmedi. Hoparlör sesi düşük ama bu da benim için önemli değil. Kısacası Laptop şuan yeni olduğundan uzun kullanımda durumu ne olur bilmiyorum. Ayrıca Monster'ın 15 gün iade garantisi var istediğiniz modeli seçin alın bakın beğenirseniz kendinize saklayın. Son olarak param olsa tabi ki gider MSI'ın 16 Gb RAM'li 1060 ekran kartlı ve IPS ekranlı modelini alırım ama aralarında neredeyse 3500 TL fark var.
Hocam yeni üye olduğum için mesaj atamama gibi bir sıkıntım var sanırım,ben de sizinle aynı model laptop alacağım için yazıyorum internet üzerinde birçok şikayet yazılmış fps değerlerinin düşüklüğü musteri hizmetleri şikayetleri vs sizin kullanıcı olarak yorumlarınız nelerdir oyunlarda fps testi yapma şansı buldunuz mu ? Artı eksi olarak bana değerlendirmenizi yazarsanız çok mutlu olurum.

Gta v en yüksek ayarlarda 30-35
Forza horizon demo benchmark testinde görüntülerdeki gibi
Forest 60
Bilgisayarda sadece 8 Gb ram var bunu da belirteyim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı