860 EVO 500 GB SSD vs WD Black 1 TB HDD

Merhabalar. Laptopumda SanDisk 120 GB SSD Plus var. Artık depolama yönünden aşırı yetersiz geliyor. Bilgisayara genelde oyun yüklüyorum bende yeni disk alma kararı aldım. Özellikle hikayeli çok yer kaplayan oyunlar oynarım 500 GB yeter mi bilemiyorum. 600 TL bütçem var. Eğer 1 TB HDD alırsam ileride işletim sistemi için HDD/SSD kızağı alıp DVD portuna ek bir 120 GB SSD alabilirim. 500 GB SSD alırsam ise sadece onu kullanırım. O kadar hızlı bilgisayar isteyen takıntısı olan birisi değilim. Sizce hangisini almalıyım? Bir de WD Black nasıl HDD'dir deneyimi olan var mı?

HDD ye kurduğun bazı güncel hikayeli oyunlar da oyun içi sahne geçişleri tekler. Bu durum bazen çok can sıkıcı olabiliyor. Mesela en son pek güncel olmasa da Batman Arkham Knight da Bat mobil ile sürat yaparak giderken haritalar arasında ya da bölgeler arasında sürekli tekledi arka plandaki yüklemeye HDD yetişemedi. Görev yaparken kovalamalı sahnelerde zamana karşı yarışıyorsun ara ara tekliyor acayip gıcık bir durum. SSD ye aldım oyunu bir gram tekleme yok. Bu tarz durumları göz alıyorsan HDD den devam edebilirsin. Fakat öteki türlü de oyunu bitir sil yapman gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı