8700 TL'ye ASUS TUF F17 FX706LI-HX198 alınır mı?

Bütçe
8.000-9.000 TL

FLocky

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, uzun zamandır gaming laptop arayışı içerisinde idim ve en sonunda kafama yatan ve bütçeme uygun bir laptop buldum fakat bir arkadaşımız bana bu ürünün fiyat değeri olması gerektiğinden çok daha fazla olduğunu ve sezon sonuna kadar beklememi söyledi. Düşüncesine göre sezon sonu fiyatlarında düşüş sağlana bilirmiş. Hatta bana şöyle de bir şey söyledi geçen sezon bu fiyata 2080 süperli bir cihaz ala bileceğime değindi.
Sizce arkadaş dediği konularda haklı mı? Sezon sonu fiyatlarda düşüş sağlanacak mı? Beklemeli miyim?
Yoksa beklemeden cihazı almalı mıyım?

Almak istediğim cihazın özellikleri;
Fiyat değeri yaklaşık 8.700 TL civarı

Bellek Hızı2933 MHz
Ekran Boyutu 17,3 inç
Ekran Kartı Bellek Tipi GDDR6
Ekran Kartı Hafızası:4 GB
Ekran Kartı İşlemcisiNvidia GeForce GTX
Ekran KartıNvidia GeForce GTX1650 Ti
Ekran Yenileme Hızı144 Hz
İşlemci Cache8 MB Cache
İşlemci Nesli10.Nesil
İşlemci TipiIntel Core i5
İşlemci10300H
Maksimum İşlemci Hızı4,5 GHz
Max Ekran Çözünürlüğü1920 x 1080
Ram (Sistem Belleği)16 GB
Ram Tipi DDR4
SSD Kapasitesi512 GB
Temel İşlemci Hızı2,5 GHz

Önere bileceğiniz farklı bir 17.3" ve 144hz'lik bir cihaz var ise yorumlara linkini bıraka bilirsiniz.

Öncelikle merhabalar, uzun zamandır gaming laptop arayışı içerisinde idim ve en sonunda kafama yatan ve bütçeme uygun bir laptop buldum fakat bir arkadaşımız bana bu ürünün fiyat değeri olması gerektiğinden çok daha fazla olduğunu ve sezon sonuna kadar beklememi söyledi. Düşüncesine göre sezon sonu fiyatlarında düşüş sağlana bilirmiş. Hatta bana şöyle de bir şey söyledi geçen sezon bu fiyata 2080 süperli bir cihaz ala bileceğime değindi.
Sizce arkadaş dediği konularda haklı mı? Sezon sonu fiyatlarda düşüş sağlanacak mı? Beklemeli miyim?

Bellek Hızı2933 MHz
Ekran Boyutu 17,3 inç
İşlemci Cache8 MB Cache
İşlemci Nesli10.Nesil
İşlemci10300H
Ram Tipi DDR4
SSD Kapasitesi512 GB

Önere bileceğiniz farklı bir 17.3" ve 144hz'lik bir cihaz var ise yorumlara linkini bıraka bilirsiniz.
Şu an bu fiyata gayet alınabilir cihaz. Ancak arkadaşınız biraz fazla ümitli konuşmuş. Bir miktar indirim olabilir ancak Dolar ve Euro'nun bu civarda olduğu sürece (ki az buçuk düşse de çok farketmiyor) eski fiyatlar tamamen hayal.

Bellek Hızı2933 MHz
Ekran Boyutu 17,3 inç
İşlemci Cache8 MB Cache
İşlemci Nesli10.Nesil
İşlemci10300H
Ram Tipi DDR4
SSD Kapasitesi512 GB

2080 super? Sezon sonu? Hocam imkansıza yakın. Doların 1 tl civarı olması lazım onun için. 6-7 ay önce 8400'e almıştım ben fiyatlar 1 kuruş bile düşmedi. O laptop gayet iyi alınabilir bu arada.

laptop önemli değilse kasa toplamanızı öneririm
Dizüstü şart maalesef 😟
2080 Super? Sezon sonu? Hocam imkansıza yakın. Doların 1 TL civarı olması lazım onun için. 6-7 ay önce 8400'e almıştım ben fiyatlar 1 kuruş bile düşmedi. O laptop gayet iyi alınabilir bu arada.

Vallahi ben de öyle düşünüyorum açıkçası 2 ay sonra alacağım laptopu bu gidişle beklersek fiyatı daha da artacak gibi
Şu an bu fiyata gayet alınabilir cihaz. Ancak arkadaşınız biraz fazla ümitli konuşmuş. Bir miktar indirim olabilir ancak Dolar ve Euro'nun bu civarda olduğu sürece (ki az buçuk düşse de çok farketmiyor) eski fiyatlar tamamen hayal.
Şartlar çok zorlu şu cihaza bile bu kadar para bayılacağım 😢

Yeni konular

Geri
Yukarı