8TB HDD ile ne kadar kazanılır?

8TB HDD ile kazım yapmak karlı olmaz, ortalama eskiden olsa günlük 5-6 dolar belki derdim ama taş çatlasa 3-4 o da belki 8TB ile ayrıca HDD'nin ömrünü çok çabuk bitirecektir.

8TB HDD ile kazım yapmak karlı olmaz, ortalama eskiden olsa günlük 5-6 dolar belki derdim ama taş çatlasa 3-4 o da belki 8TB ile ayrıca HDD'nin ömrünü çok çabuk bitirecektir.
HDD dolduktan sonra bozulması yıllar sürer. Chia'nın depolama aygıtlarının ömrünü yediği tamamen safsata.

HDD dolduktan sonra bozulması yıllar sürer. Chia'nın depolama aygıtlarının ömrünü yediği tamamen safsata.
Dostum safsatalar üzerinden konuşmuyorum burada bu işi yapan biri olarak konuşuyorum sadece HDD ile Chia kazımı yapamazsın işlemi SSD gibi hızlı birimle ile yaparsın HDD ile depolama yaparsın, ikisininde ömrünü normalin çok üstünde tüketiyor özellikle işlem yaptığın birimin.

Dostum safsatalar üzerinden konuşmuyorum burada bu işi yapan biri olarak konuşuyorum sadece HDD ile Chia kazımı yapamazsın işlemi SSD gibi hızlı birimle ile yaparsın HDD ile depolama yaparsın.
Kazımı HDD, Plot'lamayı SSD ile yapmak mantıklı. HDD ile de Plot yapılabiliyor bir tık daha yavaş olsa da.

Yeni konular

Geri
Yukarı