9.000 TL laptop önerisi

kingOf0

Hectopat
Makaleler
1
İleriye dönük bir iş/ders/oyun laptopu almak istiyorum. Oynadığım oyunlar rekabetçi olmayan AAA oyunlar

Kriterlerim
  • 9K-10K arasında bir fiyata sahip olması.
  • Mümkünse 16 GB RAM'i veya 16 GB'a tamamlanabilir olması.
  • İleriye dönük bir ekran kartı istiyorum. Bunun için RTX 3050 düşünüyorum. (1650 Ti kesmiyor)
  • Kronik sorunlu / dandik kasalı bir laptop olmaması. (Monster, Excalibur vb.)
  • SSD değiştirebilmeliyim.
Not
  • Elimde 512 GB M.2 NVMe SSD mevcut. Alacağım laptopun SSD'si önemli değil, elimdeki ile değiştireceğim.
  • Rekabetçi oyunlar oynamıyorum. (60Hz olması sorun değil)
Karşılaştırdığım Laptoplar

Yanlış bilgi
Öncelikle gecenin bu saatinde cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

MSI gibi daha kaliteli bir markaya yönelmek isterim fakat bu attığınız model, 1650Ti kartının AMD karşılığını kullanıyor hocam. Bir kaç sene sonra güncel AAA oyunlarda sorun çıkaracağını düşünüyorum. gpu.userbenchmark.com sitesine göre 5500Mile 3050 arasında %40lık bir fark mevcut.

Aralarından 2. seçenek en mantıklısı gibi gözüküyor. Fakat bütçeyi biraz daha arttırabilirseniz bunu tavsiye ederim.
+ 8 GB RAM.

Aralarından 2. seçenek en mantıklısı gibi gözüküyor. Fakat bütçeyi biraz daha arttırabilirseniz bunu tavsiye ederim.
+ 8 GB RAM.
Göz önünde bulunduracağım hocam, teşekkürler ^^

Öncelikle gecenin bu saatinde cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

MSI gibi daha kaliteli bir markaya yönelmek isterim fakat bu attığınız model, 1650Ti kartının AMD karşılığını kullanıyor hocam. Bir kaç sene sonra güncel AAA oyunlarda sorun çıkaracağını düşünüyorum. gpu.userbenchmark.com sitesine göre 5500Mile 3050 arasında %40lık bir fark mevcut.
5500m guclu bir kart.
3050 isterseniz, monster 11.4 veya 11.5'e bakabilirsiniz.
Tongfang kasa kullaniyor. Biraz butcenizi asiyor.

Göz önünde bulunduracağım hocam, teşekkürler ^^
Rica ederim. Alternatif olarak şunu buldum, fakat ısınma sorunlu mu değil mi bilmiyorum. Sanırım değil, MSI kasa olması gerek. @Radeon RX 5500M hocam daha iyi bilir.

Rica ederim. Alternatif olarak şunu buldum, fakat ısınma sorunlu mu değil mi bilmiyorum. Sanırım değil, MSI kasa olması gerek. @Radeon RX 5500M hocam daha iyi bilir.

MSI kasa kullaniyor diye hatirliyorum.

gpu.userbenchmark.com sitesine göre 5500Mile 3050 arasında %40lık bir fark mevcut.
Bu siteye inanmayın ayrıca hocam, böyle karşılaştırma yapılmaz. AMD her yeni driver güncellemesinde bu kartın performansını arttırıyor. Son güncelleme ile 1660 Ti/ 60W RTX 3050 gücüne denk oldu bu kart.
Arkadaşın attığı MSI laptopun aynı modelini ben kullanıyorum bu arada, sorun varsa sorabilirsin.

> Lenovo IP Gaming 3 81Y400XTTX06 i5-10300H 16 GB 512 GB SSD GTX1650 15.6" Free Dos
> Asus Tuf Gaming FX506LHA3-HN004A3 Intel Core I5 10300H 16GB 256GB SSD Gtx 1650 Freedos 15.6" FHD

O Bütçede bulunabilecek tüm markaların özellikleri hemen hemen böyle hocam.
Bütçeyi arttırma imkanınız varsa daha iyi öneriler de var.

Geri
Yukarı