9.000 TL laptop önerisi

Dün sabah laptop elime ulaştı. Laptopu biraz kurcaladım ve bazı sorularım var.
  1. RAM'in 1600MHz olması normal mi? (CPU-Z ektedir)
  2. AI noise cancelation çalıştıramadım. (setup Guide'ı okudum ve yaptım. Girişi AI noise yaptığımda mikrofon sesi almıyor. Girişi normal mikrofona çevirip çıkışı AI noise output aldığımda ise ses vermiyor)
  3. Armoury Crate gibi yazılımlar kullanmalı mıyım? (şu an Armoury Crate üzerinden iGPU mode Switch yapamıyorum. Birkaç kere restart atmama rağmen devam ediyor.)
  4. BIOS'da fanlar yavaş yavaş son hıza kadar hızlanıyor, normal mi?
  5. BIOS'da XMP veya DOCP için herhangi bir ayar yok.
  6. Bazı grafikler sanki grafik sürücüsü kurulmamış gibi gözüküyor. (ekteki iki resimde olduğu gibi)
Edit: Ekteki resimleri inceledikten sonra fark ettim ki kötü grafik sorunu screenshotlarda gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• 1633624803102.png
    1633624803102.png
    118,5 KB · Görüntüleme: 16
  • 1633625031040.png
    1633625031040.png
    10,2 KB · Görüntüleme: 28
  • 1633625258242.png
    1633625258242.png
    8,7 KB · Görüntüleme: 26
Dün sabah laptop elime ulaştı. Laptopu biraz kurcaladım ve bazı sorularım var.
  1. RAM'in 1600MHz olması normal mi? (CPU-Z ektedir)
  2. AI noise cancelation çalıştıramadım. (setup Guide'ı okudum ve yaptım. Girişi AI noise yaptığımda mikrofon sesi almıyor. Girişi normal mikrofona çevirip çıkışı AI noise output aldığımda ise ses vermiyor)
  3. Armoury Crate gibi yazılımlar kullanmalı mıyım? (şu an Armoury Crate üzerinden iGPU mode Switch yapamıyorum. Birkaç kere restart atmama rağmen devam ediyor.)
  4. BIOS'da fanlar yavaş yavaş son hıza kadar hızlanıyor, normal mi?
  5. BIOS'da XMP veya DOCP için herhangi bir ayar yok.
  6. Bazı grafikler sanki grafik sürücüsü kurulmamış gibi gözüküyor. (ekteki iki resimde olduğu gibi)
Edit: Ekteki resimleri inceledikten sonra fark ettim ki kötü grafik sorunu screenshotlarda gözükmüyor.
1.Normal. 3200 MHz'de çalışıyor.
2.Kullanmadığım için tam bir şey söyleyemiyorum.
3.Kesinlikle kullanmalısın. iGPU Bende çalışıyor. Düzeltilebilecek bir olay.
4.Normal
5.Sanırsam 1600MHz ile alakalı bir soru. Böyle ayarlar laptoplarda olmuyor diye biliyorum.
6.İlklerde böyle sıkıntılar yaşıyordum fakat Ayarlardan ölçeği elledikten sonra bir daha görmedim

1.Normal. 3200 MHz'de çalışıyor.
2.Kullanmadığım için tam bir şey söyleyemiyorum.
3.Kesinlikle kullanmalısın. iGPU Bende çalışıyor. Düzeltilebilecek bir olay.
4.Normal
5.Sanırsam 1600MHz ile alakalı bir soru. Böyle ayarlar laptoplarda olmuyor diye biliyorum.
6.İlklerde böyle sıkıntılar yaşıyordum fakat Ayarlardan ölçeği elledikten sonra bir daha görmedim
6. Hangi ölçek değerini kullanıyorsunuz hocam? %100 yaptığımda istediğim gibi gözüküyor fakat ekran çok küçülmüş gibi hissediyorum. (Belkide yıllardır PC monitörümü kullandığım için böyle gissediyorumdur)

6. Hangi ölçek değerini kullanıyorsunuz hocam? %100 yaptığımda istediğim gibi gözüküyor fakat ekran çok küçülmüş gibi hissediyorum. (Belkide yıllardır PC monitörümü kullandığım için böyle gissediyorumdur)
%100'de :D (win11)
RAM 8GB'sa fps için konu açmanıza gerek yok bu arada. +8gb ile 16GB Dual-Channel sorunu çözüyor.

Geri
Yukarı