9.000 TL laptop tavsiyesi

Bütçe
7000-9000
RTX ler minimum 11 civarı . Oralara çıkmam mümkün değil ve gerek olduğunu da düşünmüyorum. Aşırı oyun ve yüksek oyunlar oynayan biri değilim. Hem genel kullanım hem oyun için alacağım. İstediğimde oynayabileyim yani.
Bu Ryzen ve Intel arasında ne fark var tam çözemedim kimi ryzen kimi intel kullanıyor.
Acer hakkında çok kötü yorum ve düşüncelerim vardı bir tek siz önerdiniz( şu sıralar görüyorum nitroyu fakat incelememiştim)
Asus-Acer-Lenovo öne çıkan 3 marka bu. Bunlar arasından öneri sunmanız mümkün mü hepsinden birer tane? Bir de kendi fikrinize dayanarak 3 markadan hangisi sizce? Ben yıllardır lenovo kullandım gayet memnunum. Ama dediğim gibi işlemci ekran kartı vs. işin içine girince değişiyor işler. Sadece marka bazında bakmak yetmiyor.
Yani 1650 ile istediğiniz her şeyi oynarsın zaten. Lowda da olsa. 2000tl cebinde kalır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Diğer önerilerim ise

Asus:
Lenovo:
Acer:
Cevap için teşekkürler yoruyorum sizleri de. 3 marka arasından tercihiniz hangisi olur ?
Bir de Ryzen ve Intelin farkı nedir açıklama şansınız var mı?
Son sorum ise kendinize alacak olsanız bu 3 laptoptan hangisini alırdınız?

Yani 1650 ile istediğiniz her şeyi oynarsın zaten. Lowda da olsa. 2000tl cebinde kalır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Diğer önerilerim ise

Sağolasın hocam. O zaman 1650 yeterli. Peki bu ti olayı var onu tam çözemedim. Aynı soruyu sana da ileteyim 3 markadan hangisini alırdın kendine alacak olsan?
HP pavillion hakkında kötü yorumlar duydum ama şuan ne durumdadır bilemiyorum.

Anlaşılan Lenovo-Acer-Asus öne çıkan markalar bu bütçeler arasında... Yardımlarınızla çözeceğiz bu işi dostlar. Çok kararsız bir insanım inanın :)

Ryzen ve Intelin farkı
Ryzen işlemciler günümüzde intelden daha performanslı. Oyun değil de günlük kullanımdaki hızı fark ediyor.
İntel ise güncel işlemcilerinin performansı bi tık kötü. O yüzden ryzen öneriyorum size. ama 5in 4000 serisi. Yada 7 serisi.

İ5 den iyi yani genel olarak.

Cevap için teşekkürler yoruyorum sizleri de. 3 marka arasından tercihiniz hangisi olur?
Bir de Ryzen ve Intel'in farkı nedir açıklama şansınız var mı?
Son sorum ise kendinize alacak olsanız bu 3 laptoptan hangisini alırdınız?
Ryzen 5 4600h Intel İ5 10300h'dan daha performanslı bir işlemci.
Benim tercihim Asus olurdu çünkü 1660 Ti ile 1650 Ti arasında performans farkı var.

@Akari @456670 Cevaplar için sağolun.
Biraz daha inceleyeceğim acer'ı. Lenovo aklımda hala mevcut.
Asıl sormak istediğim şu : İkiniz de Asus attınız aynı modeli. Başka yerde de bu tavsiyeyi aldım tuf gaming. Fakat ryzen işemcinin üstün olduğu konusunda hemfikirken tuf gaming bize intel sunuyor. Sizce bu fark neden ve dezavantaj yaratır mı? Ha avantaj olarak da bildiğim kadarıyla 144hz bir ekran sunmakta asus. Şuan acer nitro-lenovo ideapad gaming-asus tuf gaming karşılaştırması yapmaktayım.
@Akari @456670
Çok rahatsız ediyorum kusura bakmayın.. Üstteki yoruma ek olarak şu bilgisayar gözüme çarptı fiyat ve özellik olarak. Düşünceniz nedir?

Son düzenleme:
@Akari @456670 Cevaplar için sağolun.
Biraz daha inceleyeceğim acer'ı. Lenovo aklımda hala mevcut.
Asıl sormak istediğim şu : İkiniz de Asus attınız aynı modeli. Başka yerde de bu tavsiyeyi aldım tuf gaming. Fakat ryzen işemcinin üstün olduğu konusunda hemfikirken tuf gaming bize intel sunuyor. Sizce bu fark neden ve dezavantaj yaratır mı? Ha avantaj olarak da bildiğim kadarıyla 144hz bir ekran sunmakta asus. Şuan acer nitro-lenovo ideapad gaming-asus tuf gaming karşılaştırması yapmaktayım.
@Akari @456670
Çok rahatsız ediyorum kusura bakmayın.. Üstteki yoruma ek olarak şu bilgisayar gözüme çarptı fiyat ve özellik olarak. Düşünceniz nedir?
1660Tİ lı asus daha iyi oyunlarda. (15-30fps) Ama programlama, günlük kullanım, şarjda kullanma ve genel laptop deneyimi olarak lenovo daha iyi.

1660 ti vs 1650ti karşılaştırması yaptım ve çok büyük fark gördüm. Acaba bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Arada bu kadar fark olacağını düşünmemiştim yakın bir seri olmasına rağmen.. Ve bildiğim kadarıyla 1660ti 2019 1650ti 2020 olarak gösteriyor.
Sizce çok fark eder mi ? Ederse aradaki fiyat farkına değer mi?

1660 Ti vs 1650 Ti karşılaştırması yaptım ve çok büyük fark gördüm. Acaba bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Arada bu kadar fark olacağını düşünmemiştim yakın bir seri olmasına rağmen. Ve bildiğim kadarıyla 1660 Ti 2019 1650 Ti 2020 olarak gösteriyor.
Sizce çok fark eder mi? Ederse aradaki fiyat farkına değer mi?

Kesinlikle performans farkı yaratacaktır. Darboğaz olmadığı sürece ekran kartı ne kadar kuvvetliyse PC o kadar uzun ömürlüdür kendi düşüncem bu yönde.

1660 Ti vs 1650 Ti karşılaştırması yaptım ve çok büyük fark gördüm. Acaba bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Arada bu kadar fark olacağını düşünmemiştim yakın bir seri olmasına rağmen. Ve bildiğim kadarıyla 1660 Ti 2019 1650 Ti 2020 olarak gösteriyor.
Sizce çok fark eder mi? Ederse aradaki fiyat farkına değer mi?

Evet kesinlikle değer. Attığım ASUS'u öneriyorum o yüzden. 1660 Ti 1650 Ti'dan daha performanslı.

@Slyferin @Akari Teşekkürler öncelikle hayırlı bayramlar. 1660ti konusunda herkes hemfikir sanırım. Bu sefer işin içine işlemci giriyor ama. 1660ti olanlar %90 intel işlemcili. Ryzen bildiğim kadarıyla daha önde işlemci bazında.

Şu ikilemde hangisi mantıklı
1- AMD Ryzen 5 veya Ryzen 7 ( Büyük ihtimalle 7) + 1650ti ekran kartı
2- Intel i5-10300h + 1660ti ekran kartı

Geri
Yukarı