9.000 TL laptop tavsiyesi

Bütçe
7000-9000
Şu ikilemde hangisi mantıklı.
1- AMD Ryzen 5 veya Ryzen 7 ( büyük ihtimalle 7) + 1650 Ti ekran kartı.
2- Intel i5-10300H + 1660 Ti ekran kartı.

Hayırlı bayramlar dilerim bende. Oyun için kullanacaksan i5 ve 1660 Ti daha iyi olur ancak işlemci odaklı programlar kullanmayı planlıyorsan Ryzen 7 tabii ki daha performanslıdır.
Ryzen 7- 1650ti
i5-10300h- 1660ti
Bu iki videoda aynı oyunlarda aldıkları FPS'lere bakarak performanslarını karşılaştırabilirsin. Açıklamalarda sistemde ne bulunduğunu daha detaylı bir şekilde yazmışlar.

Son düzenleme:
@Slyferin @Akari Teşekkürler öncelikle hayırlı bayramlar. 1660ti konusunda herkes hemfikir sanırım. Bu sefer işin içine işlemci giriyor ama. 1660ti olanlar %90 intel işlemcili. Ryzen bildiğim kadarıyla daha önde işlemci bazında.

Şu ikilemde hangisi mantıklı
1- AMD Ryzen 5 veya Ryzen 7 ( Büyük ihtimalle 7) + 1650 Ti ekran kartı
2- Intel i5-10300h + 1660 Ti ekran kartı
Sizede hayırlı bayramlar öncelikle.
Render işleri için kullanacaksanız Ryzen + 1650 Ti almak daha mantıklı.
Ama render işleri ile uğraşmayacak iseniz İ5 + 1660 Ti almanızı öneririm.

Sizede hayırlı bayramlar öncelikle.
Render işleri için kullanacaksanız Ryzen + 1650 Ti almak daha mantıklı.
Ama render işleri ile uğraşmayacak iseniz İ5 + 1660 Ti almanızı öneririm.
Hayırlı bayramlar dilerim bende. Oyun için kullanacaksan i5 ve 1660 Ti daha iyi olur ancak işlemci odaklı programlar kullanmayı planlıyorsan Ryzen 7 tabii ki daha performanslıdır.
Ryzen 7- 1650ti
i5-10300h- 1660ti
Bu iki videoda aynı oyunlarda aldıkları FPS'lere bakarak performanslarını karşılaştırabilirsin. Açıklamalarda sistemde ne bulunduğunu daha detaylı bir şekilde yazmışlar.
Cevaplar için sağolun. Render amaçlı kullanım olmayacak. Ancak full oyun olarak da olmayacak. Bilgisayarla işlerim var. Hem beni idare etsin normal kullanımda hem istediğim oyunu oynatsın diyerek alıyorum. Ve uzun süre götürsün. O yüzden orta yollu ama güzel bir şey bulmak istiyorum.
1660ti olarak tek seçenek tuf gaming bütçe bakımından.
Diğerlerini de katarsak lenovo ideapad gaming + acer nitro da var.

Link sizde açılır mı tam bilmiyorum fakat şu karşılaştırma içinde hangi laptop önerirsiniz ? Gerçekten kafam çorba oldu...

ASUS TUF için ısınma sıkıntıları var denmiş gördüğüm kadarıyla 9800'e kadar çıkabiliyormuşsunuz benim tavsiyem şu anda.
https://www.hepsiburada.com/msi-gf6...isayar-p-HBV00000UWWE5?magaza=TeknolojiDeposu bunu almak bence en mantıklısı tek sıkıntısı RAM'in 8 GB olması onu da sonradan yükseltme şansınız mevcut. Eğer imkanınız varsa MSI daha güvenilirdir bence.
GF serisi MSI'ın en kötü kasasını kullanır. Önermiyorum. TUF serisi ise ikiye ayrılır: A15 serisi ısınma sorunlu, F serisi ise ısınma sorunu olmayan seri. Piyasada A15 serisi kalmadı pek o yüzden TUF'un F serisini öneririm.

GF serisi MSI'ın en kötü kasasını kullanır. Önermiyorum.

Forumda birkaç yerde önerildiğini görmüştüm ondan dolayı yazmıştım uyardığınız için teşekkürler.

TUF serisi ise ikiye ayrılır: A15 serisi ısınma sorunlu, F serisi ise ısınma sorunu olmayan seri.

Bende hem forumda hem de bir videoda aşırı ısındığını gördüm. Ekran kartı hariç her şeyi aynı olan bir F15 modelinde videosunun linkini bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Slyferin @Akari cevaplar için teşekkürler. Ancak ikinizde çelişkiye düşünce beni daha çok kararsızlığa sürüklediniz :)
Ortak karar bu listede Asus mu yani attığım epey karşılaştırma linkinde? Lenovo Asus ve Acer var zaten listede. Anca bu kadar düşürebildim..

Son düzenleme:
@Slyferin @Akari cevaplar için teşekkürler. Ancak ikinizde çelişkiye düşünce beni daha çok kararsızlığa sürüklediniz :)
Ortak karar bu listede Asus mu yani attığım epey karşılaştırma linkinde? Lenovo Asus ve Acer var zaten listede. Anca bu kadar düşürebildim..
Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Asus almanızı öneriyorum hala.

Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Asus almanızı öneriyorum hala.
Estağfurullah yoruyoruz sen kusura bakma asıl.
Sana güveniyorum hocam. Asusu soktun kafama :D
Lenovocuydum normalde ama asusta karar kılacağım sanırım. Ve dünden bugüne dolar kurundan dolayı tahminimce fiyat artışı oldu 400 tl ...
Yakın zamanda yazacağım hocam fikrimi ve alırsam ne aldığımı. Bu asus tuf gaminglerin de modelleri var. Sanırım senin önerin direk attığın linktir. Aynı seride bile farklı modeller mevcut. Bi de orada kafa karıştırmak istemiyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı