9.000 TL laptop tavsiyesi

Bütçe
7000-9000
Estağfurullah yoruyoruz sen kusura bakma asıl.
Sana güveniyorum hocam. ASUS'u soktun kafama :D
Lenovo'cuydum normalde ama ASUS'ta karar kılacağım sanırım. Ve dünden bugüne dolar kurundan dolayı tahminimce fiyat artışı oldu 400 TL...
Yakın zamanda yazacağım hocam fikrimi ve alırsam ne aldığımı. Bu ASUS TUF Gaming'lerin de modelleri var. Sanırım senin önerin direk attığın linktir. Aynı seride bile farklı modeller mevcut. Bir de orada kafa karıştırmak istemiyorum :)

Evet attığımı öneriyorum hala. Bu arada biraz hızlı olun bence. Dolar yine yükselişte. Haftaya bir zam gelebilir.

Evet attığımı öneriyorum hala. Bu arada biraz hızlı olun bence. Dolar yine yükselişte. Haftaya bir zam gelebilir.
Teşekkür ediyorum hocam öncelikle hep ilgilenip cevap veriyorsun. Aslında 40 günlük bir eğitimim var ondan sonra alırım diyordum. Ancak dolar yükselişte. Şuan mı alsam yoksa 40 gün sonra çıkınca mı bilemedim. 40 gün içinde değişen çok bir şey olur mu? Yada bu önerin 40 gün sonra da geçerli olur mu sence? Yeni modeller gelir mi gelirse fiyatlar düşüp de önerin değişir mi ne dersin? Sence beklemeli miyim 40 gün sonraki piyasaya göre mi alım yapmalıyım ?

RTX'ler minimum 11 civarı. Oralara çıkmam mümkün değil ve gerek olduğunu da düşünmüyorum. Aşırı oyun ve yüksek oyunlar oynayan biri değilim. Hem genel kullanım hem oyun için alacağım. İstediğimde oynayabileyim yani.
Bu Ryzen ve Intel arasında ne fark var tam çözemedim kimi Ryzen kimi Intel kullanıyor.
Acer hakkında çok kötü yorum ve düşüncelerim vardı bir tek siz önerdiniz( şu sıralar görüyorum Nitro'yu fakat incelememiştim)
ASUS-Acer-Lenovo öne çıkan 3 marka bu. Bunlar arasından öneri sunmanız mümkün mü hepsinden birer tane? Bir de kendi fikrinize dayanarak 3 markadan hangisi sizce? Ben yıllardır Lenovo kullandım gayet memnunum. Ama dediğim gibi işlemci ekran kartı vs. işin içine girince değişiyor işler. Sadece marka bazında bakmak yetmiyor.

GameGaraj nerede? MSI Leopard alabilirsin.
Cevap için teşekkürler yoruyorum sizleri de. 3 marka arasından tercihiniz hangisi olur?
Bir de Ryzen ve Intel'in farkı nedir açıklama şansınız var mı?
Son sorum ise kendinize alacak olsanız bu 3 laptoptan hangisini alırdınız?

Sağ olasın hocam. O zaman 1650 yeterli. Peki bu Ti olayı var onu tam çözemedim. Aynı soruyu sana da ileteyim 3 markadan hangisini alırdın kendine alacak olsan?
HP Pavilion hakkında kötü yorumlar duydum ama şu an ne durumdadır bilemiyorum.

Anlaşılan Lenovo-Acer-ASUS öne çıkan markalar bu bütçeler arasında... Yardımlarınızla çözeceğiz bu işi dostlar. Çok kararsız bir insanım inanın :)

Ryzen de Intel de kaliteli markalar. Kendi segmentlerinde kapışan markalardır. Bazen Intel geçer bazen AMD ama şu an Intel daha iyi olur.

Teşekkür ediyorum hocam öncelikle hep ilgilenip cevap veriyorsun. Aslında 40 günlük bir eğitimim var ondan sonra alırım diyordum. Ancak dolar yükselişte. Şuan mı alsam yoksa 40 gün sonra çıkınca mı bilemedim. 40 gün içinde değişen çok bir şey olur mu? Yada bu önerin 40 gün sonra da geçerli olur mu sence? Yeni modeller gelir mi gelirse fiyatlar düşüp de önerin değişir mi ne dersin? Sence beklemeli miyim 40 gün sonraki piyasaya göre mi alım yapmalıyım ?
Fiyatlar düşmez. Dolar düşse bile fiyatlar düşmez. Bizim ülkemizde dolar 1 kuruş yükselince anında zam yer ama düşünce bir şey olmaz.

Fiyatlar düşmez. Dolar düşse bile fiyatlar düşmez. Bizim ülkemizde dolar 1 kuruş yükselince anında zam yer ama düşünce bir şey olmaz.
Kesinlikle doğru... Peki çok takip edemediğim için soruyorum. Bu laptoplarda yada direk bizim karar verdiğimiz için sorayım asus tuf gaminglerde kampanya oluyor mu aralıklarla?

Kesinlikle doğru... Peki çok takip edemediğim için soruyorum. Bu laptoplarda yada direk bizim karar verdiğimiz için sorayım asus tuf gaminglerde kampanya oluyor mu aralıklarla?
Hiç bilmiyorum. Kampanyaları takip etmeyeli baya oluyor.
Monster notebook alın. Ben kullanıyorum memnunum.
Abra serisi alınmaz. Siz memnun olabilirsiniz ama çoğunluk memnun değil.

Siz kullanmadan nasıl bir şey olduğunu bilemezsiniz.
Test videolar var oradan laptopun ne olup olmadığı belli olur. Kullanıcı yorumları ile de iyice anlıyorsunuz nasıl olduğunu. İlla laptop önermek için kullanmak gerek ise laptop önerisi yapmam imkansız olur. Her laptopu alıp kullanmam gerekir ki benim o kadar param yok.

Araştırmalarım sonucunda abradan vazgeçtim. Türk markası olduğu için ilk önceliklerim arasındaydı ancak hep olumsuz yorum aldım. Kendi arkadaşlarımın yorumları olumlu olmasına rağmen internette ve incelemelerde sınıfta kaldı diyebilirim.

Geri
Yukarı