9 Bin TL laptop tavsiyesi

Bütçe
7-9bin tl

Alfacan17

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Öncelikle umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Emektarım emekliye ayrıldığı için yeni laptop arayışı içindeyim.
Office programlarını, standart okul vb günlük kullanım işlerim için ve Adobe xd ve Photoshop işlerimde kullanacağım. Oyunla falan hiç işim yok.
8 GB RAM, 512 GB civarı SSD, 15, 6" ekran ve harici ekran kartına sahip bir laptop arıyorum. Ayrıca Intel i5 olursa iyi olur. AMD işlemcilere pek ısınamadım. 7-9BIN lira civarı bütçem var.
Fakat yukarıda bahsettiğim özellikler dışında ekran kartının hangisi daha iyi olur bilgim olmadığı için kararsızım. Aşağıya özellikleri yaklaşık aynı laptoplar bırakıyorum. Hangisi daha iyi olur benim kullanım amacıma göre? Bu işlerden anlayan ve yardımcı olabilecek hayırsever forum sakinlerini bekliyorum ☺️

8900:
(Açıkçası en çok içime sinen bu oldu)

8000TL:
ASUS F509JB-EJ003 CI5 1035G1/8GB/512GB/2GB MX100 FREEDOS 15.6 Fiyatları ve Özellikleri (FreeDOS)

8100:
Lenovo TP E15 20RD0062TX i5 10210U 8GB 512GB 2GB RX640 FHD DOS Fiyatları ve Özellikleri (FreeDOS)

8100:
Asus X509JB-EJ006 Intel Core i5 1035G1 8GB 512GB SSD MX110 DOS. Fiyatları ve Özellikleri (FreeDOS)

8400 TL.

8150:
(FreeDOS)

8300:

Vay be bu paraya aldığımız laptopta bile 8GB RAM’in ötesine geçemiyoruz.

Önerdiklerinizin arasında ASUS ve HP Pavillion olanlar güzel onun dışında bu var:

Neden laptop alıyorsun ki güzel güçlü bir masaüstü alman daha performanslı ve daha mantıklı olur 7 bin TL kasa 2bin TL'de monitör bence daha mantıklı ama sen bilirsin.
eger istersen bu Laptop tam istediğin gibi

Neden laptop alıyorsun ki güzel güçlü bir masaüstü alman daha performanslı ve daha mantıklı olur 7 bin TL kasa 2bin TL'de monitör bence daha mantıklı ama sen bilirsin.
eger istersen bu Laptop tam istediğin gibi

Kesinlikle haklısınız fakat benim için taşınabilir olması önemli maalesef :) Önerinizi dikkate alacağım, teşekkür ederim.
Vay be bu paraya aldığımız laptopta bile 8GB RAM’in ötesine geçemiyoruz.

Önerdiklerinizin arasında ASUS ve HP Pavillion olanlar güzel onun dışında bu var:

Çok haklısınız ben de aynı konudan dolayı yakınıyorum, ülkenin hali malum, yapacak bir şey yok, bu paraları vereceğiz mecbur... :)

Sizce yukarıda yazdığım 8900 liralık olan nasıl, mx130 ekran kartı varmış, iyi midir, fikriniz var mı?

Son düzenleme:
Çok laptoplarla ilgilenmiyorum ama Monster markası gayet iyi o yüzden öneriyorum taşınabilir olması iyi bir özellik ama masaüstünde performansı vermiyor tercih sizin kullanacağım olan sizsiniz.
Laptop konusunda önerdiğim markalar Monster, MSI, ASUS iyi performanslı markalar bu markaların modellerini almanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı