9. Nesil iPad, 299 Dolardan Satışa Sunulabilir

Benim beklediğim yenilik de fiyatın artması. Ama Apple'ın hakkını vermek gerek. Gerçekten ürünleri çok kaliteli.

Fiyatı artmaz, senelerdir aynı çizgide devam ediyor. iPad'in giriş seviyesi modeli çok popüler ve fiyatına göre fazlasını sunan bir model. Öğrenciler tarafından da çok tercih ediliyor.

Cidden bu fiyata Android rakibi yok. Yaklaşık 2 haftadır 8. Nesil iPad kullanıyorum ve iyi ki Android bir tablet almamışım diyorum.

Fiyatı artmaz, senelerdir aynı çizgide devam ediyor. iPad'in giriş seviyesi modeli çok popüler ve fiyatına göre fazlasını sunan bir model. Öğrenciler tarafından da çok tercih ediliyor.

Cidden bu fiyata Android rakibi yok. Yaklaşık 2 haftadır 8. Nesil iPad kullanıyorum ve iyi ki Android bir tablet almamışım diyorum.
Android bir süre sonra yavaşlıyor. Öyle normal bir şekilde de yavaşlamıyor adamı kanser ediyor.

Her giriş seviyesi iPad öyle zaten, fiyatları uygun.

Sadece iPad 9. Nesil ile birlikte:

• Type - C portu
  • Daha büyük standart depolama alanı (32 yerine 64 GB'dan başlayabilir)
  • İpad Pro ve iPad Air gibi çerçevesiz tasarım
  • Apple Pencil 2 desteği
Bunlar iPad 9. Nesil ile birlikte gelmesini beklediğim yenilikler.
299 dolara çerçevesiz tasarımı hayatta vermezler. Bence değişecek şeyler Type-C portu ve depolama olacak.

299 dolara çerçevesiz tasarımı hayatta vermezler. Bence değişecek şeyler Type-C portu ve depolama olacak.

Her sene bir nesil değişim geçiriyor. Çerçevesiz tasarımı verip vermemeleri değil fiyata etki eden, Face ID ve kamera özellikleri daha çok etki ediyor.

Zaten Air ve Pro'dan iki nesil daha eski işlemci kullanıyor. Bunun yanında ekranı da farklı, Air ve Pro gibi cam değil.

Her giriş seviyesi iPad öyle zaten, fiyatları uygun.

Sadece iPad 9. Nesil ile birlikte:

• Type - C portu
  • Daha büyük standart depolama alanı (32 yerine 64 GB'dan başlayabilir)
  • İpad Pro ve iPad Air gibi çerçevesiz tasarım
  • Apple Pencil 2 desteği
Bunlar iPad 9. Nesil ile birlikte gelmesini beklediğim yenilikler.
Bunlar olursa Air'i kim alacak İbrahim Abi? 😁

Apple bunu yaparsa kendi topuğuna sıkmış olmaz mı?

Her sene bir nesil değişim geçiriyor. Çerçevesiz tasarımı verip vermemeleri değil fiyata etki eden, Face ID ve kamera özellikleri daha çok etki ediyor.

Zaten Air ve Pro'dan iki nesil daha eski işlemci kullanıyor. Bunun yanında ekranı da farklı, Air ve Pro gibi cam değil.

Çerçevesiz tasarımı ve Apple Pencil 2 desteğini verirlerse zaten bildiğimiz iPad Air 4'den pek bir farkı kalmıyor. Müşteri "aa bak bunun işlemcisi bir nesil üst" deyip iPad Air 4'ü tercih etmez. Yani diyeceğim şu ki bu fiyata tasarımı değiştirmeleri bayağı zor. Ayrıca iPad serisinin ekranı da cam lakin dokunmatik ile ekran arasında boşluk var. Birleşik değiller yani. Kaliteden biraz ödün verse de ekran kırıldığı zaman genelde sadece dokunmatiği kırılmış oluyor ve daha ucuza değişiyor.

Bunlar olursa Air'i kim alacak İbrahim Abi? 😁

Apple bunu yaparsa kendi topuğuna sıkmış olmaz mı?

Air'de daha iyi bir kamera, daha iyi bir ekran ve daha iyi bir işlemci var. Ki, iPad Pro'dan birçok özelliği yine alacaktır iPad Air. Bu mantıkla bu sene çıkan Air de çıkmamalıydı, zira birçok kişi Pro yerine Air aldı.

Çerçevesiz tasarımı ve Apple Pencil 2 desteğini verirlerse zaten bildiğimiz iPad Air 4'den pek bir farkı kalmıyor. Müşteri "aa bak bunun işlemcisi bir nesil üst" deyip iPad Air 4'ü tercih etmez. Yani diyeceğim şu ki bu fiyata tasarımı değiştirmeleri bayağı zor. Ayrıca iPad serisinin ekranı da cam lakin dokunmatik ile ekran arasında boşluk var. Birleşik değiller yani. Kaliteden biraz ödün verse de ekran kırıldığı zaman genelde sadece dokunmatiği kırılmış oluyor ve daha ucuza değişiyor.

İşlemcisi daha iyi deyip tercih ederler. Zira bu cihazları bilgisayar gibi kullanan birçok kişi var. Ki, Big Sur sonrası daha da artacak gibi. Kaldı ki bu sene Air, iPad Pro'da olan birçok özelliği kazandı, bunlardan biri de Magic Keyboard desteğiydi mesela.

Standart iPad'in ekranı tam cam değil ve kullanırken kötü de geliyor açıkçası.

İki haftadır 8. Nesil iPad kullanıyorum. Bunun dışında da uzunca araştırmıştım almadan önce. Bu dediklerim sadece benim değil, sektördeki birçok kişinin tahmini. Yoksa iPad Air de bu seneki büyük değişimini yaşamazdı değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı