9. nesil iPad vs iPad Air 4. nesil

Merhaba hocam, birkaç gün önce iPad 9. nesil satmış ve M1 iPad almayı düşünen biri olarak açıklama yapmak istiyorum. Öncelikle video düzenleme, GoodNotes ve Procreate için satın almıştım. Üç işi de gayet iyi görüyordu evet, A13 Bionic hiçbir zaman üzmedi, 4K video editlediğim anlarda bile. Yazı yazarken ekranın 4. Nesil Air'daki gibi tam lamine olmamasından dolayı Apple Pencil 1. Neslin ekrana değdiğinde tak tuk sesler çıkması sizi rahatsız etmezse alabilirsiniz. Bir de dijital çizim için alıyorsanız kesinlikle Air seçin, çok çok daha rahat bir çizim deneyimi sunacaktır. Ama çizimle işiniz yoksa ve maddiyat daha önemliyse 9. Nesil her işi görecektir.

Bu arada hocam batarya olarak iPad 9 önde. Hatta açık ara önde.

Air 4 işlemci batarya vs. olarak önde.

Merhaba hocam, birkaç gün önce iPad 9. nesil satmış ve M1 iPad almayı düşünen biri olarak açıklama yapmak istiyorum. Öncelikle video düzenleme, goodnotes ve procreate için satın almıştım. Üç işi de gayet iyi görüyordu evet, A13 bionic hiçbir zaman üzmedi, 4K video editlediğim anlarda bile. Yazı yazarken ekranın 4. nesil Air'daki gibi tam lamine olmamasından dolayı Apple Pencil 1. neslin ekrana değdiğinde tak tuk sesler çıkması sizi rahatsız etmezse alabilirsiniz. Bir de dijital çizim için alıyorsanız kesinlikle Air seçin, çok çok daha rahat bir çizim deneyimi sunacaktır. Ama çizimle işiniz yoksa ve maddiyat daha önemliyse 9. nesil her işi görecektir.

Bu arada hocam batarya olarak iPad 9 önde. Hatta açık ara önde.

YouTube'da batarya test videolarını izlediğimde Air 4 daha uzun çalışıyor. Kamera vs. olarak da Air 4 önde. Aralarında büyütülecek bir fark yok istediğini alabilir.

Ben de batarya test videolarında 9'un daha uzun süre gittiğini görüyorum ayrıca kız arkadaşımda Air 4 olduğu için kendim de deneyimledim 9'un daha fazla pil ömrü sunduğunu. Pil için 9 al demeyeceğim tabii ki, bütçe varsa Air 4 daha iyi bir tercih.

Yeni konular

Geri
Yukarı