9. nesil Xbox gamepad global garantili mi?

LemonTree68

Picopat
Katılım
14 Nisan 2023
Mesajlar
257
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Merhaba, sükse yapan pembe 9. nesil Xbox gamepad almayı düşünüyorum Amazon Germany'den. Bu üründe garantilik bir durum olursa garanti süreci nasıl işler? Global garanti var mı? Amazona sorduğumda Amazon garantisinin ayrı (Amazon 30G içerisinde kargo hariç tüm ücreti, 30G sonrası için ise kullanıcı kaynaklı bir sorun olmadıkça ithalat ücreti depozitosu hariç olan ücreti ödeyebileceklerini söylediler), Xbox garantisinin ayrı (kendilerine sorun bu konu hakkında) dediler. Forumlarda bazı arkadaşlar TR garantisi olmaz bazıları olur demiş. Kafam karıştı açıkçası. Microsoft desteğe yazdığımda bana şunu söylediler:

"I'm sorry thats not how it works, the warranty is attached to the german market which means you will need to provide a german adress which provides that you Live'in Germany. So it is best to look for a Controller that its sold in the turkish market"

Microsoft'un sitesine yurt dışı gamepadi kaydettirince 1 sene boyunca garanti alan arkadaşlar da gördüm, kısacası nasıl oluyor bu iş? Eğer garantilik bir durumum olursa TR'deki yere gönderebiliyor muyum?
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Almanya medimarktan aldım şu an 2 sene garantisi var kaydedince siteye ama Amazon'u bilemem
 
Geri
Yukarı