9. Nesilde hangi konsol alınmalı?

Parası olana PlayStation 5.o bütçelere çıkamayacaklar için Xbox Series S güzel bir tercihdir. Nintendo'da bir konsol çıkaracak diyorlar oda yakında duyurur herhalde.

Xbox çok daha avantajlı ama zaten PC’de de oynayabildiğim oyunlar var. Bu yüzden farklı oyunlar görmek için PS5 tercihimdir.

Arkadaşlar bu arada Game Pass ile alakalı bir soru sormak istiyorum müsadenizle. Ben Xbox'un kendi sitesinden bakıyorum Game Pass kütüphanesine ama eksik geliyor bana. Mesela; Microsoft Flight Simulator'un Game Pass'te olması gerekmiyor mu? Veya GTA 5?

Önemli olan şey oyunların Windows'a da çıkması değil, önemli olan 10 sene boyunca Microsoft tarafından geliştirilen tüm oyunları 4K 120FPS'de oynatabilecek bir bilgisayarınızın olup olmaması.
Evet de ben 10 sene boyunca da aynı bilgisayarı kullanmayı düşünmüyorum ki. PC zaten konsolum olmasa bile her türlü kullanacağım bir platform. Bir konsol alacaksam eğer PC’de erişemeyeceğim oyunları oynatacak konsolu tercih ederim. Yoksa ne işim olur konsolla falan?

Xbox.

Sebepleri;
1- Oyunlar:

Scorn,
The Medium,
Halo Infinite,
Gears 5,
Hellblade 2,
Fable,
S. T. A. L. K. E. R. 2
Perfect Dark ve önceki nesillerde oynayamadığım binlerce oyun.

2-Hizmetler:

EA Access,
Game Pass,
Smart Delivery,
Eski Gamepad desteği ve Microsoft'un Sony'nin aksine kullanıcılarına önem vermesi.

3-Kontrolör.

Scorn'un çıkacağı belli değil. Yine erteleyecekler gibi geliyor.

Arkadaşlar bu arada Game Pass ile alakalı bir soru sormak istiyorum müsadenizle. Ben Xbox'un kendi sitesinden bakıyorum Game Pass kütüphanesine ama eksik geliyor bana. Mesela; Microsoft Flight Simulator'un Game Pass'te olması gerekmiyor mu? Veya GTA 5?
Hala cevap bekliyorum beyler.

Geri
Yukarı