9 Nisan 2020 Yeni Technopat Bölümleri ve Değişiklikleri

Programlama bölümünü, alt başlıklara ayırabilir misiniz? Her gün 3 tane "Programlamaya nasıl başlarım?" konusu açılıyor. Java, Python, C/C++, Front-End/Back-End, Gömülü Sistemler ve Genel tarzı bölümler açılsa güzel olur.

Finans altında Döviz, Para ve Yatırım: Altın, Dolar, Euro, Borsa bölümü açıldı. Dolar çıkacak mı, düşecek mi konularınızı gönül rahatlığıyla burada açabilirsiniz. Özellikle döviz ve yatırım alanında konular Konu Dışı altında arkalara doğru gidiyordu, bu sayede takip etmesi ve konuları birbiri ardına okuması daha kolay olacak. Konu açarken de bu konuları nereye açacağını soranlar vardı, toparlamış olduk.
Güzel bir adım. Böyle bir şey yapılmasaydı ben de önermeyi düşünüyordum, böyle bir değişikliği. :)
Bu arada @Ali Güngör, geçen gün 'Dolar alınır mı satılır mı?' tarzında bir konu açmıştım. Konu onaylanmadı. Silindi. Konum onaylanıp, yeni açılan bölümün altına taşınmasını rica ediyorum. :)
1586446101744.png

Sağlık kategorisi de düzenlendi, ancak o esnada plabsız bakım çalışması vardı, yarım kaldı. Konuların taşınması da bitecek yakında.

İçinde 100 konu olmayacaksa ve başka konu altında devam edebiliyorsa ayırmaktan yana değilim başlıkları. Yine de gelen istekleri not ediyorum bir sonraki düzenleme için. İstediğiniz, istemediğiniz, karışık gelen ya da güzel giden bölümleri belirtiniz efenim.
Bunu bizim ayarlama şansımız var mı? Ben bazı forumlarda ayarlanabiliyor diye biliyorum. Ben mesela 50 yapmak istiyorum, internet bağlantım hızlı çünkü. Mümkün müdür?
Buna bakmam lazım, bunun ayarı herkes için tek bir ayar şeklinde sanırım.

@Ali Güngör
Minecraft konuları Macera / Adventure ve Strateji kategorilerine bölünmüş şekilde. Yardım etmek istediğimizde ikisini de dolaşmak zor oluyor. Önerim, ayrı bir kategori açın veya bir kategorinin altına not olarak girin çünkü hiçbir oyun kategorisinin altında yazmıyor.
ss228.PNG

ss227.PNG

Israrla arama bölümünün kullanışlı hale getirilmesi taraftarıyım. Bu haliyle eziyet olduğu bir yana kimse aradığını bulamayıp konu açmaya devam ediyor.

Sağlık bölümü ve Tıp Kariyeri net bir şekilde ayrıldı. Tıp kariyeri alanında halen farklı kategorilerde kalan konular çok, hepsini bulması zor ancak rastlarsanız rapor edip taşıtabilirsiniz. Zaten uzun vadede yeni konular açılacaktır, açılmazsa da diğer kariyerler alanıyla birleştiririz. Tıp&Mühendislik vb gibi sayısal birleştirme de olabilir. Şimdilik böyle dursun gözlemleyelim.

Bölümlerine de baktım, buralarda değişiklik gerekli görüyor musunuz?

Edebiyat, kitap, Anime ve çizgi romanlar bölümlerinde ben gerekli görmedim.

Sanat ve Tiyatro bölümlerinde de aslında değişikliğe gerek yok ama bu bölümler gördüğüm kadarıyla çok aktif değil.
Tiyatro hiç aktif olmadığı için Sanat altına taşınabilir diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı