9 senelik i7-3770 termal macunu değiştirilmeli mi?

SchFeazz

Hectopat
Dostlar merhaba, i7-3770 işlemcimi aldığımdan beri hiç termal macun yenilemedim. Boşta 35 derece, yük altında ise 60-65 derece. Sizce değiştirmeme rağmen bu değerler iyi değil mi? Değiştirsem kaç derece fark eder?

Dostlar merhaba, i7-3770 İşlemcimi aldığımdan beri hiç termal macun yenilemedim. Boşta 35 derece, yük altında ise 60-65 derece. Sizce değiştirmeme rağmen bu değerler iyi değil mi? Değiştirsem kaç derece fark eder?

Değiştir bence orada macun diye bir şey kalmamıştır. Fark edecektir sıcaklıklar.

Çok kaliteli macunmuş demek ki. 6 ayda 1 bakım iyi oluyor genelde. Değiştirmende fayda var yine de.

Sürülen macunun markasına göre değiştirme süresi değişir. Kimi macun 2 yıl dayanır kimi 1 ayda kurur. Kaliteli bir macun sürmüşlerdir demek ki. Şu anki değerlerin gayet iyi ama değiştirirsen de faydası olur.

Böyle bir macun buldum ama markasını ilk defa duydum ama iletkenlik değeri aşırı iyi. (ama markadan pek güvenemedim)
ARCTİC MX-4 TERMAL MACUN 4 GR Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor (piyasada sahte MX4'ler var ama bu orijinal mi emin değilim)
https://www.hepsiburada.com/maxtor-...w-m-k-p-HBV000018X11S?magaza=BİBEROGLUBİLİŞİM (gene adını ilk defa duyduğum bir marka ama iletkenlik değeri çok iyi)

Yeni konular

Geri
Yukarı