9. Sınıf 38-56 Ortalama ile Sınıf Geçme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ahmet78

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 9. sınıfa gidiyorum. 1 dönem ortalamam 38, ikinci dönem ise hesapladım 56. Geçer miyim sınıf?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 Dönemin aritmetik ortalaması 50 ve üzeriyse geçeriyorsun. Bir de bu sene lise 1. sınıflar için ilk okul diploma notunun %40'ı ekleniyormuş diye biliyorum.

3 Taneden fazla 1'in varsa kalirsin, 4 tane 1'in olsun ortalamanda 49 olsun kalirsin. Ama 3 tane 1'in olsun ortalamanda 45 olsun gecersin.

3 taneden fazla 1'in varsa kalirsin, 4 tane 1'in olsun ortalamanda 49 olsun kalirsin. Ama 3 tane 1'in olsun ortalamanda 45 olsun gecersin.
Kardeş aç ortaöğretim kurum yönetmeliğini oku. Ortalama 49.9 ise kalırsın bu kadar basit. Kardeş sende daha 2. sınavlar ve kurtarmalar var ümidini kesme. Azıcık ders çalış ortalamayı 62 yap geç. Günde en fazla 2 saat için 1 yılını yakma.

2 Dönemin toplamı 2'ye bölünür. Eğer 50 üstüyse geçersin. 1. dönem 30 ve altı ise 2. dönem en az 70 olmalı.

Eğer hiç sınıfta kalmadıysan fazla zorlama kal, acıda olsa güzel bir tecrübe ediniyorsun. Ben kaldım şu an 10.sınıfım 1.dönem teşekkür aldım ve şimdi de alacağım. Eğer şimdi şans eseri geçersen 10 ya da 11'de kesin kalırsın :)

Hayır anlamıyorum nasıl 38 ortalama olabilir ki? Arkadaşım her sınavdan 10 falan mı alıyorsun? Nasıl oluyor bu idrakım almıyor benim! ?
Yani en kötü 50 olur 60 olur, 38 nedir ya.
Ha, TEOG gibi saçma sapan ve bir o kadar kolay bir sınav yaparsanız eğitim sisteminde, bu tipte öğrenci yetişir işte.

Kardeşim şimdi toplam ortalaman 47 bir de dil anlatım dersinden geçtin mi? O önemli. Eğer dil anlatımdan geçmediysen ortalaman 60 olsa bile geçemezssin. Sana tavsiyem birçok okulda kurtarma sınavları oluyor onlara mutlaka katıl ve bu sınavlarda Matematik İngilizce dilanlatım derslerinden 70 üstü almaya çalış he oldu ki kaldın hiç ümidini kesme önünde 1 sene daha var. Bu sene arkadaş ortamın olmayacak. Bu da derslerini engellemiyecek inanki 2.sene derslerin çok daha iyi olacaktır. Bu durumu yaşamış biri olarak söylüyorum.

Lise 1'de sorumluluk sınavı yok, sadece alternatif olarak 3.sınav yapılıyor eğer hocaların seni sözlü notuyla bile geçirmiyorsa o sınavlara hiç ümit bağlama çünkü o not 5'e bölünüyor yani ortalaman 45 ise 70 almak zorundasın :)

Benim 10.sınıfta 5 tane 1'im vardı. Geçmiştim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı