9. sınıf edebiyat sorumluluk sınavını bir türlü veremiyorum

Harleen

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 11. sınıfa geldim, daha şu dersi veremedim. Benimle aynı durumu paylaşan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi? Tam olarak konular vs. falan.

Konular internette yazıyor. Ben çalışıp 17 almıştım. Sonra bir daha çalışanı sevsinler dedim.
Ardından şekilde verdim. Ama 11. sınıfta tekrar kaldım. Onun da sınavına girmeyi unuttum. Sonra hoca ayarladım, sınavı beni bırakan hoca yapmadı ve cevapları verdi.

Konular internette yazıyor. Ben çalışıp 17 almıştım. Sonra bir daha çalışanı sevsinler dedim.
Ardından şekilde verdim. Ama 11. sınıfta tekrar kaldım. Onun da sınavına girmeyi unuttum. Sonra hoca ayarladım, sınavı beni bırakan hoca yapmadı ve cevapları verdi.
Ya kanka 11 ve 10.sınıfın edebiyatı daha zor değil mi? Onları verdim ama 9.sınıf edebiyatı veremedim. Babam zaten başımın etini yiyor bir türlü veremiyorsun diye. Çalışıyorum yine olmuyor anlamadım ki.
Dostum birde o sorular ve cevapları elindeyse buraya atabilir misin? Aklımda bir fikir olmuş olur.

Tabii ki de elimde değil. Benim zamanımda türk dili ve edebiyatı değil de dil ve anlatımdı dersin adı. 17 aldığımdan sonrakinde hep bildiğim yerler geldi. 80 puan doldurup 50'yi geçmişimdir diye bırakmıştım, 72 aldım. Tek hatırladığım uzun bir paragraf ve sonrasında bunlar kim sorusu olmasıydı. Paragrafta 5 kelime belki okumuşumdur. Orhun Kitabelerinden bahsediyordu, cevabı vermeme gerek yoktur herhalde.

Bir edebiyatçı ile aranı iyi tut, ondan rica et o yapar seneye. Şu ana kadar çok şey duydum ama sorumluluk yüzünden mezun olamayanı duymadım. Yönetmeliğe göre var ama örneği bulunmaz Hint kumaşı.

Yeni konular

Geri
Yukarı