9. Sınıf Kaynak Kitap Önerisi

Herofire

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle 9.sınıfım.
Yaza girerken bildiğiniz konu anlatımlı test kitapları neler? Önemli olan kullanıcı deneyimi tabii 😂 Amacım yazın eksiklerimi gidermek ve 12. Sınıfa geldiğimde heh bu kitap işimi görür diyeceğim detaylı, parası önemli olmayan kitap arıyorum.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de 9. sınıfa geçeceğim. Final Yayınları ve Esen Yayınları seviliyor sanırım.

Esen yayınlarını okul başladığı zaman alın. Esen, Final ve Sonuç yayınları gerçekten çok zor. Caydırır yani destek olmadığı taktirde. Daha basit yayınlara yönelin. Gerçi internette çok fazla video var ve bu yayınlar dışında kaliteli yayın da kalmadı.

Şimdi buraya kaliteli kitapların linklerini bırakıyorum ama sana tavsiyem 7. ayın ortalarını beklemen. Çünkü o zamanlar yayınevleri yeni basım kitaplar çıkartıyor.

9 Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı Konu Özetli Esen Yay

9 Sınıf Fizik Üçrenk Soru Bankası Kollektif Esen Yayınları

9 Sınıf Matematik Soru Kitabı Mehmet Şahin Palme Yay

9.Sınıf Tarih Soru Kitabı 2017 2018 Eksen Yay

Tüm Dersler kitabın kesinlikle olmalı ve basit olsun sıkılmadan her ortamda çözersin. Bu tarz kitaplarda genelde hatalı sorular olur :D farkına varır ve işin sonuna kadar araştırırsın.

9. Sınıf Tüm Dersler Konu Anlatımlı - Komisyon | kitapyurdu.com

Kimya ve Biyoloji dersleri 9. sınıfta çok kolay olur.

Okyanus | 9. Sınıf Kimya Y.t. - 2018 - n11.com

Güvender Yayınları 9.sınıf Kimya Yıldızlı Konu Testi - n11.com

Böyle yaprak testlerle kimyayı sevebilirsin. Kimya için ağır kitaplar yaşına ve sınıfına göre değil. Erken sıkılır salarsın çalışmayı.

En zevkli ders büyük ihtimalle biyoloji olur. Onun için de bu dediğim geçerli.

Coğrafya dersi için kitap öneremem tek olarak çünkü son 4 yıldır sayısal üzerine ders çalışıyorum pek bilgim yok. Geçen arkadaşıma aldık sorular hep hatalıyordu hatta bunu yazarken kitabın yayınına bir bakıyım, BİDERS diye bir yayın şirketi. Sakın alma :D

Matematik için bulabilirsen eski FEM yayınlarının kaynaklarını kullanabilirsin temelini çok sağlam hazırlar. İleride okulda göreceksin ya Sonuç ya da Esen yayınlarını kullanırlar (hocalar).

Esen yayınlarını okul başladığı zaman alın. Esen, Final ve Sonuç yayınları gerçekten çok zor. Caydırır yani destek olmadığı taktirde. Daha basit yayınlara yönelin. Gerçi internette çok fazla video var ve bu yayınlar dışında kaliteli yayın da kalmadı.

Şimdi buraya kaliteli kitapların linklerini bırakıyorum ama sana tavsiyem 7. ayın ortalarını beklemen. Çünkü o zamanlar yayınevleri yeni basım kitaplar çıkartıyor.

9 Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı Konu Özetli Esen Yay

9 Sınıf Fizik Üçrenk Soru Bankası Kollektif Esen Yayınları

9 Sınıf Matematik Soru Kitabı Mehmet Şahin Palme Yay

9.Sınıf Tarih Soru Kitabı 2017 2018 Eksen Yay

Tüm Dersler kitabın kesinlikle olmalı ve basit olsun sıkılmadan her ortamda çözersin. Bu tarz kitaplarda genelde hatalı sorular olur :D farkına varır ve işin sonuna kadar araştırırsın.

9. Sınıf Tüm Dersler Konu Anlatımlı - Komisyon | kitapyurdu.com

Kimya ve Biyoloji dersleri 9. sınıfta çok kolay olur.

Okyanus | 9. Sınıf Kimya Y.t. - 2018 - n11.com

Güvender Yayınları 9.sınıf Kimya Yıldızlı Konu Testi - n11.com

Böyle yaprak testlerle kimyayı sevebilirsin. Kimya için ağır kitaplar yaşına ve sınıfına göre değil. Erken sıkılır salarsın çalışmayı.

En zevkli ders büyük ihtimalle biyoloji olur. Onun için de bu dediğim geçerli.

Coğrafya dersi için kitap öneremem tek olarak çünkü son 4 yıldır sayısal üzerine ders çalışıyorum pek bilgim yok. Geçen arkadaşıma aldık sorular hep hatalıyordu hatta bunu yazarken kitabın yayınına bir bakıyım, BİDERS diye bir yayın şirketi. Sakın alma :D

Matematik için bulabilirsen eski FEM yayınlarının kaynaklarını kullanabilirsin temelini çok sağlam hazırlar. İleride okulda göreceksin ya Sonuç ya da Esen yayınlarını kullanırlar (hocalar).
Çok sağolun ancak yeni basım beklersem ben 9. Sınıf alacağım amacım 9. Sınıfı tekrardan bitirmek. Yeni basımda konular değişebilir diye korkuyorum.

Çok sağolun ancak yeni basım beklersem ben 9. Sınıf alacağım amacım 9. Sınıfı tekrardan bitirmek. Yeni basımda konular değişebilir diye korkuyorum.

Çok fazla değişim olacağını sanmıyorum ama siz bilirsiniz. Başka merak ettiğiniz veya yardım istediğiniz konu varsa yardımcı olabilirim.

Lisede ilk iki sene Esen Yayınları kullanmıştık. Biraz zorluyordu ama zorlaması daha iyi çünkü lise 1 gerçekten zor. Bana kalırsa sadece matematik çalış diğer dersler o kadar zor değil. Müfredat bizim seneye göre daha basit fen bilimlerinde. Tekrarlıyorum matematik çalışsan yeterli. Esen Yayınları öneriyorum.

Üç Renk Yayınları'nı önerebilirim. Adım adım zorlaşan bir kaynak. İnsanın soruyu çözdükçe geliyor. Baştan hatırlatayım diğerlerine göre bir adım daha zor.

Fasikül olarak Sonuç Yayınları öneririm. Yan tarafta örnek olur ve onun yanında soru olur. Böylece kavraman kolaylaşır. En arkada ise bütün kitaba dair sorular vardır.

Bu iki kaynak seni hazırlar diye düşünüyorum. Üç Renk'te değişik soru tipleri var. Sınavda çıkabilir. Şimdiden kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı