9. sınıf ortalaması nasıl hesaplanır?

hasancan31

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba 9. sınıf öğrencisiyim. Anadolu lisesinde okuyorum şu an ilk sınav notları girildi ve genel ortalamam 32, ikinci sınavlar ve sözlülerde girildiğinde genel ortalamam 50 olur mu sizce hesaplamayı bilen var ise yardımcı olursa sevinirim.

Arkadaşlar öncelikle merhaba 9. sınıf öğrencisiyim. Anadolu lisesinde okuyorum şu an ilk sınav notları girildi ve genel ortalamam 32, ikinci sınavlar ve sözlülerde girildiğinde genel ortalamam 50 olur mu sizce hesaplamayı bilen var ise yardımcı olursa sevinirim.
İkinci sınavlarda ve sözlülerde notlarını iyi tutmazsan zor hocam.

İlgili dersin not ortalaması ile ders saatini çarptığınızda o dersin ağırlıklı puanını bulmuş olursunuz. Tüm derslerin ağırlıklı puanlarını toplayıp toplam ders saatine bölerseniz genel not ortalamanızı bulmuş olursunuz.

Sözlü notlarınız hakkında yorum yapamayız, öğretmenleriniz kaç verirse ona göre hesaplayınız.

İlgili dersin not ortalaması ile ders saatini çarptığınızda o dersin ağırlıklı puanını bulmuş olursunuz. Tüm derslerin ağırlıklı puanlarını toplayıp toplam ders saatine bölerseniz genel not ortalamanızı bulmuş olursunuz.

Sözlü notlarınız hakkında yorum yapamayız, öğretmenleriniz kaç verirse ona göre hesaplayınız.

Sizin tahmininizce 2. sınıvlardan 25-30 arası alsam sözlüler performans ödevleri ile birlikte sınıf 50 olur mu genel ortalamam?

Aritmetik ortalama hesapla Bu siteye girin ve sayıları yazmak için yer alan boşluğa alt alta yazılı notlarınızı, sözlü notlarınızı yazın sonra Hesaplamak'a basın, ortalamanız gözükecektir.

Anadolu Lisesi 9. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama 2021-2022
Bu siteyi kullan, sağ taraftaki hesap makinelerine her ders için tahmini sözlü ve sınav notlarını gir.

1651185689102.png

Yeni konular

Geri
Yukarı